Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Menyire jó ez a Sigma objektív?

Menyire jó ez a Sigma objektív?

Figyelt kérdés

Pontosan az érdekelne hogy ez az obi általánosságba elég ha nem profi fotós vagyok hanem csak akkor használom a gépet ha valahova megyek?


OBI: [link]


pl

rendezvény/disco (sötétfényviszony)

Sportesemény , Amerikai foci világos kinti fényviszony vagy terem.


Vagy csak spontán portré fotózás.


Megköszönném ha valaki tapasztalatokat tudna írni :)



Persze vaku kérdése is de most csak az OBI érdekel



2013. jan. 18. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy ultrazoom objektív. Ennek megfelelően a képe az egész tartományon lágy, a fényereje rossz, főleg a tele tartományban. Fényhiányos helyen vaku nélkül semmire nem jó, sportfotóhoz legfeljebb napos, kültéri eseményen, korlátozottan lehet alkalmas. Beltérbe semmiképp. Már 50mm-en f5, emiatt portréra sem ideális.


Ezeket a 18-sokszázakat felesleges erőltetni, drágák, a képük rossz, ha nem szeretsz objektívet cserélni, akkor vegyél egy normális kompaktot. A legjobb nagy átfogású objektív a Nikon 18-105.

2013. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a véleményem. Még elsőnek ugrottam bele én is egy ilyesmibe, de meg kellett állapítanom, hogy nem igazán használható.

Az élessége nem az igazi, tényleg csak kinti napsütésbe érdemes vele foglalkozni, ha nem akarsz különleges fotókat.

Még ha nem is vagy profi fotós, előbb-utóbb többet akarsz, mert rájössz, hogy ez nem tud semmit. Kényelmes megoldás lenne, de cserélgetni kell inkább az objektívet. Ha ez neked nem fekszik, tényleg vegyél inkább egy jó bridge gépet.

2013. jan. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

hm


Igen ezt észrevettem sajnos mert akárhogy lőttem be a beállításokat és akármilyen autófókusz van benne akkor is minimálisan is de zajos a kép persze messzemenőleg nem annyira mint egy 70-100 e ft os kompakt gépnél de igen nem lehet 18-200 ra megváltani a világot egy fix érzékeny 50 es kell mellé és kész is. De akkor ez az obi nem annyira rossz ha jó a fényviszony és kint szeretnék fotózni akár olyan helyzetbe ahol közeli is meg távoli kép is kell ,nem?

2013. jan. 19. 01:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem rossz, főleg, ha csak hobbi szinten űzöd. Ha továbbra is érdekel, majd rájössz, mire van inkább szükséged, és abból veszel valami jobbat.

Persze, egy fix obival nem lehet összehasonlítani a minőséget, de azért nem kell valami szörnyűre számítani. Kicsit lágy, nem olyan részletes a kép, ha ránagyítasz.

2013. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!