Jani0126 kérdése:

Hogy tudom összekötni a házimozi rendszerem a PC-mel?

Figyelt kérdés
Jack dugó RCA-val össze tudom kötni, de abból csak stereó lesz. A PC-n van HDMI kimenet, de a házimozin nincs ilyen bemenet, viszont van rajta optikai bemenet, ez viszont a PC-n nincs. A PC-t és a TV-t összekötöttem HDMI-vel és a TV-t a házimozival, optikai kábellel, de az 5.1 így sem megy. Vagy a PC-ről nem jön át a TV-re az 5.1, vagy a TV-ről a házimozihoz, persze lehet, hogy egyik sem jó.

2013. jan. 18. 22:19
1 2
 1/11 Osynho ***** válasza:
Milyen alaplapod van? Ezzel kellene kezdeni, hátha van megoldás. :) Egyébként szokott digit kimenet lenni az integrált hangkarikon, ha optikai nincs, akkor koax. Azzal is menne szépen az 5.1. Vagy, ha véletlenül nincs rajta semmilyen digitális, akkor vehetsz pár ezerért egy hangkarit és kész.
2013. jan. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

asus M4N68T-M LE V2 ez a tipusa az alaplapomnak de amennyire én utána tudtam nézni nincs rajta optikai kimenet

Akkor venni kell hangkártyát az lenne a megoldás?

2013. jan. 19. 11:37
 3/11 Osynho ***** válasza:
Mindenképpen kell lennie valami digit kimenetnek. Ezt írja: 1 db S/PDIF ki tüskés csatlakozó. tehát vagy az alaplapról kell kivezetni, vagy az egyik jack dugót tudod szoftveres átalakítani koax outtá. Nézzél szét a hangkártya programjában.
2013. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a hangkártya programjában ezt a digitális kimenetet de fogalmam nincs hogy ennek hol kell lenni és hogy néz ki.Vagy lehet az egyik jack dugó lenne a 3ból de én ugy tudom nem megy át rca-án az 5.1 vagy nem jól tudom?
2013. jan. 19. 13:37
 5/11 Osynho ***** válasza:

Igen, az egyik jack dugó lesz a digitális kimeneted, miután átállítottad a menüjében. Biztos benne van az alaplap leírásában, hogy melyik az.


Ezután kelleni fog egy digitális koax kábel, aminek az egyik vége rca, a másik meg jack. Ez nem teljesen szabvány, de elvileg az is megoldható, hogy teszel az egyik végére egy rca-jack átalakító dugót.


Az erősítőn van koax bemenet?

2013. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nincs koax bemenet csak rca és optikai
2013. jan. 19. 13:51
 7/11 Osynho ***** válasza:
Az az akkor bukó. Mi a típusa?
2013. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jvc th-a25 rá tudom kötni a pct rca -val és szól minden hangszóró, de nem úgy szól, mintha beraknék a lejátszóba egy dvd-t.
2013. jan. 19. 14:00
 9/11 Osynho ***** válasza:
Persze mivel az analóg, sztereo jel. Ezen meg csak optikai bemenet van, még 3 pár rca-val se tudod megoldani, hogy rendes 5.1-ed legyen :/ Szóval akkor marad a hangkártya, de olyan, amin van optikai kimenet. Nézz szét a használtak között, esetleg ebay, stb.
2013. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
oké köszi a segitséget
2013. jan. 19. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!