Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik e-bookolvasó támogatja...

Alaque kérdése:

Melyik e-bookolvasó támogatja legjobban a PDF-et?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben két alsóbb kategóriás készülékhez is volt szerencsém, de a szkennelt PDF-ekhez nyújtott támogatás finoman szólva is vállalhatatlan - márpedig nekem kifejezetten arra kellene.


Mivel a Kindle Paperwhite-ot nem engedhetem meg magamnak, érdekelne, hogy létezik-e olyan alsóbb árkategóriás (< 30 000 HUF) e-ink kijelzős készülék, amivel tisztességesen meg lehet jeleníteni szkennelt PDF-et. Értsd ez alatt a kifejezetten masszív zoomolást, és a felnagyított képen történő finom görgetést. A betűméret ugyanis általában az atkapénisznyi és a cserebogár-pénisznyi tartomány között módosítható, a felnagyított oldalon pedig képernyőnyi ugrásokban történik a "görgetés". Aki szokott szkennelt PDF-et olvasni, tudhatja, ez nemhogy irritáló, de egyenesen ellehetetleníti az olvasást.


A válaszokat várom, és előre is köszönöm!



2013. jan. 19. 03:30
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Az e-könyolvasó blogon kérdezd meg, a szerkesztők meg sok olvasó is nagyon tájékozott palik. De a szkennelt pdf tényleg szopóroller, végül is ezeket nem képek hanem tördelhető szöveges tartalom megjelenítésére találták ki.
2013. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szkennelt PDF-hez nagy méretű, nagy felbontású olvasó a jó, pl. Amazon Kindle DX, Pocketbook Pro 903,912, ONYX M92,

ezek 9.7" kijelzőn ~1200 x 825felbontásúak, de az árúk 2x -3x több, 80-100ezer Ft.



Esetleg, ha a pdf fontos, akkor egy tablet is egy olcsóbb megoldás lehet (igaz nem eink kijelző, és az üzemidő is sokkal kevesebb),

például WayteQ xTAB-70dci 1280 x 800 [link]

Concorde Tab Play 1024 x 768 [link]

pdf megjelenítőt pedig tölthetsz le sokfélét a Play árúházból.

2013. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dworkyll válasza:

Ahogy az előttem szólók mondták. A szkennelt lapkép visszaadásához nagy kijelző kell, pont. És gyors, ergo ez minimum egy 10"-os tablet, ami még mindig csak A5 méret, ha a kijelzőt nézed.

30 ropi alatt nincs jó megoldás, csak kompromisszum.

2013. jan. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előzőek megválaszolták, de hadd meséljem el a tapasztalatomat:

Kifejezetten a pdf-ek miatt vettem akkor 120 ezerért egy Onyx Boox M90-es készüléket, ami elég lassan, de tökéletesen megnyitota a pdf-eket, és nagyon jó volt ovasni rajta, de...!

Ezek a hatalmas méreetű konstrukciók olyanok, hogy BELÜL eltörik valami az áramkörükben, külső sérülés nélkül, és a szerviz nem javítja meg garanciával, csak 50 ezerért akarja (most pereskedem velük). Az Amazon Kindle már nem is gyárt ilyen nagy 9.7"-os kijelzőjű készülékeket, az Onyx még igen, de a szervizben elmondták, sok gépet visznek be ilyen belső törés miatt.

Az iszonyatos ára mellett fél kiló a súlya, cipelni is elég, és nem is biztonságos. Ennyi pénzért inkább kinyomtatom az ilyen pdf-eket, tehát én lebeszélnélek arról, hogy 9.7"-os igen drága olvasót vegyél.

2013. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, utolsó, ez eszembe jutott nekem is.


Az A5-ösnél kisebb méretű kijelző is jó egyébként, ugyanis lehet nagyítani.


Végül is tabot vettem inkább. Ez legalább visz a PDF-től kezdve az anyámkínján keresztül mindent. Kár, hogy könnyebben lemerül.

2013. jan. 26. 16:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a pdf szövegből áll, OCR-vel (nem képfájok), akkor az e-book olvasó szépen viszi, betördeli, viszont ha képfájlokból áll (OCR nélkül szkennelt), akkor már nem.

Ha szövegeket akarsz olvasni, szakkönyveket, regényeket, akkor az e-olvasó nagyon jó, nem bántja a szemet, mert nem LED a kijelzője, hanem e-papír és e-tinta, ami teljesen olyan hatású, mintha papírról olvasnál, nincs bevörösödött, égő, kifáradt szem.

2013. jan. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!