Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan élesítsek digitális...

Hogyan élesítsek digitális fényképezővel?

Figyelt kérdés
Egy sima digivel egyik ismerősöm egy hamuzónyi csikkre ráment és az egyiket kiélesítette a többit elhomályosította, majd beszartam olyan faszán nézett ki. Én a sajátommal csinálhatok bármit is, olyan homi az egész hogy azt se lehet kivenni belőle mit ábrázol. Levan ez írva valahol hogyan kell beállítani?
2008. jún. 2. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt biztsosan tudod, hogy az exponálógombot először csak félig kell benyomni, a gép akkor élesíti a képet és csak utána benyomni teljesen. Általában kis zöld keret vagy ilyesmivel jelzi, ha mehet.

Ha közeli képet akarsz, pl.15 centiről, a Macro állást kell használni. Kis tulipánnal szokták jelölni.(Neked valószínűleg azért lett homályos, mert ilyen közelre már nem tudott fókuszálni.)

2008. jún. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy az ismerősödnek makro objektíve van?
2008. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na, megtaláltam a tulipánt a gépemen, tényleg élesebbé teszi a közeli képet, de még mindig nem tudok olyan képet csinálni! A csikkes kép olyan volt hogy egy csikk éles volt, a háttérben a többi homályos. Kb 2 centiről készült a kép!

Hogy a szomszédnak milyen gépe van fogalmam sincs, de ő se tudja, mert a képet a bátjya csinálta az meg nem itt lakik.

2008. jún. 3. 10:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kulcsszó a Te esetedben a mélységélesség. Olvasgass kicsit utána, biztosan találsz fotótipp oldalakat.

"A mélységélesség azt a fókuszponttól számított távolságot jelöli, amelyen belül a képen látható tárgyak élesek. A nagy mélységélesség azt jelöli, hogy a fényképen szinte minden részlet éles, míg a kis mélységélesség azt jelenti, hogy sokkal kevesebb az éles részlet."

A kicsit jobb gépeken kézzel állítható a fókusz és a rekesznyílás,zársebesség. Ezeket állítgatva lehet olyan "klassz" képeket csinálni. Állítólag a portré-mód is ilyesmi, amikor a háttér elmosódott és csak az előtér éles. (Bár ez nekem még nem sikerült.)

2008. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!