Hallottam egy WinISD-nevü programról amivel hangfal dobozt lehet tervezni. De a hangszóró választásnál nem tudom megadni az én mélyládám adatait, illetve nem is találom az adatbázisba. Valaki esetleg ért a programhoz?

Figyelt kérdés

2013. jan. 29. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hali

Milyen hangszóróról van szó és milyen ládát akarsz neki ?

2013. jan. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

MNC Spydershoxx 15"

tudom h kellenek hozzá a Thiele Small-paraméterek, de sajnos nem találtam hozzá sok mindent.

Reflex Dobozt akarnék neki.

2013. jan. 30. 00:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajna paraméterek nélkül nehéz tervezni, de egy 15" os subnak ez a láda lenne az alap 70-100 liter az ideális.

[link]

2013. jan. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt a ládát gyártották a hangszóróhoz, csak én sehol nem találtam róla adatokat. Köszönöm szépen a segítségét :)
2013. jan. 30. 22:15
 5/12 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit, ha úgy érzed, hogy olyan doboz hangja lenne, tegyél bele rezgés csillapítót, főként a hátlapjára.

Autóba vagy lakásba használod ? Ha lakásba akkor kelleni fog egy sub váltó pl Sal HVS 14. Kábelezésnél egy ekkora subnál minimum 2,5 mm2 -es hangszóróvezeték kell.

2013. jan. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lakásban használom. Feltétlenül fogok bele tenni rezgés csillapítot most is van a hátúlján és az oldalain.

De az a Hangváltó tudtommal cask 350W ig terhelhető.

meg ez a hangszóró olyan h nem igazán jön belőle semmi csak a mély. mintha csak hangváltott lenne. szóval nem igényel hangváltót.

Én is ilyen kábelre gondoltam,már be is szereztem.

2013. febr. 1. 00:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Aha

Nézegettem 28-1.5Khz -et írnak átvitelre, váltó mindenképp kell! Egy mély sugárzónak nem jó ha átmegy rajta a teljes sávszélesség. Passzív hangváltóból 1000w -ig tudok gyakorlatilag ez csak egy tekercs a mély előtt :

[link]

Mondjuk ilyen áron lassan be lehet nevezni egy aktív crossoverre is :)

2013. febr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Pedig nem vlt szándékomban ez elé is tenni egy hangváltót.

Fogalmam sem vlt h kéne esetleg. De valamit akkor megpróbálok beszerezni hozzá,csk fogalmam sincs h mit.

amit ön küldött annak csk az ára nem szimpatikus :D

szóval nem tudom hogy mit és hogyan.

Nincs valami más megoldás ?!

2013. febr. 1. 21:06
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem lehetne azt a hangváltót megcsinálni itthon ? akad pár köteg réz :D
2013. febr. 1. 21:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Milyen erősítővel van / lesz hajtva ?

A helyzet az, hogy ezt a mély hangszórót nem otthoni üzemre tervezték, hanem autóba, ahol alapból olyan erősítőre van kötve, amiben aktív cross van, így nem szükséges hozzá váltó. Sajna a házilag készült (tekert) passzív hangváltóban nem tudok segíteni. :(

2013. febr. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!