Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Még most is megérné egy Nikon...

Iamben kérdése:

Még most is megérné egy Nikon D90 megvásárlása?

Figyelt kérdés
Lassan f.gép vásárlás előtt állok, és nem tudom melyiket vegyem meg. Először a Nikon D5100 és a Canon EOS 650d között vacilláltam, de ez a D90-es is megtetszett. Tudom, hogy már lassan 5 éves lesz ez a típus, de utánanéztem, és szerintem még mindig megállja a helyét. Szerintetek? Várom a véleményeteket, köszönöm előre is!

2013. jan. 31. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha fontos a videó, akkor mindenképpen az újabbak közül válassz. Ha minden más (vö. fotós) szempont fontosabb, akkor D90. Középkategóriás, masszív váz, gyönyörű kereső, minden elérhető a külső gombokon - na ez egy fényképező! (Én is ezt fogom venni nemsokára! ;-) )
2013. febr. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen,a videó csak másodlagos dolog.Amúgy, valami nagyon megfogott ebben a gépben.Igazi "veterán", hogy még 5 év után is megállja a helyét az újak között.Köszi a segítséget :)
2013. febr. 1. 07:17
 3/12 Kállai Csaba válasza:
0%
Nem vennék ujra NIKONT. Pár éve vásároltam egy NIKON D90-es gépet. Már az első napon gond volt vele csak azt tudta kiírni ERROR. Nekem mikor bekapcsolom mindég ez jut eszembe. Gyári szervízben kijavították. Mind amellett néha nem akar működni. Maga a gép tényleg egy nagy tudású kamera még a mai nap is. Legnagyobb hibája legalábbis nekem, hogy nem tud MAGYARUL. Minden beállítás változtatásnál a nagy kézikönyvet kell bújni. Mondjuk az is profi. Jól gondold meg mit veszel A CANON gépek mind tudnak MAGYARUL. Óriási előny a használat során!!!!!!
2013. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Biztosan nem vásárolnék ilyen régi vázat. Bár én Canon rendszert használok, ha most lennék kezdő, Nikont vásárolnék (a helyesírás ellenőrző aláhúzza a Nikont, LOL) nem azért mert az jobb, hanem azért mert jobban tetszik a hazai képviselet hozzáállása (elég csak a Facebookos oldalukra gondolni, ami a Canonnak ugye nincs, nem beszélve a sokkal kellemesebb árazásról.).


Öt év rengeteg idő, ha azt nézzük, hogy azóta ebből a kategóriából a harmadik generáció kerül lassan a boltok polcaira, akkor megérthető, hogy miért nem ajánlom. Lehet, hogy a maga korában jó cucc volt (az volt), de azóta azért rengeteget fejlődtek a szenzorok, a szoftverek és úgy általában a képalkotás világába érkező termékek.


Ami a nyelvet illeti, nevetséges érv a Canon mellett. Egyrészt mert az új Nikonok szintén tudnak magyarul, másrészt pedig mert akinek a használati utasítást kell böngészgetnie használat közben annak egyszerűen nem való ilyen tudású fényképezőgép, teljesen felesleges. A funkciók és a beállítási lehetőségek angolul is kb. ugyanazok, ennyit illik is tudni annak aki ilyen eszközzel vág neki a képalkotásnak. Tudom, hogy nagy divat lett dSLR géppel szaladgálni de ezért kár pénzt költeni rá. A meghibásodás pedig természetes dolog a fogyasztói társadalomnak fejlesztett termékek velejárója, ráadásul tökéletes, nulla százalékos meghibásodási aránnyal bíró termék nincs. Én is tudnék mondani Canon rendszerrel kapcsolatban olyan meghibásodást ahol egy kicsit komolyabb eszközzel volt a probléma, amelynek árához képest a D90 bevezető ára is csak aprópénz lehetne, de teljesen felesleges.


A lényeg: menj el egy boltba és próbálgasd ki az esélyes vázakat, majd ez alapján dönts. Adott két nagyon jó rendszer, amelyek leginkább (főleg a belépő szinten) kezelőszerveikben, menürendszerükben és fogásukban különböznek (persze azért sok más dolog is van, de ez inkább feljebb lényeges). Neked kell tudnod, hogy számodra melyik a szimpatikus.

2013. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves negyedik!

12 megapixeles kép, 1600-ig vállalható érzékenység, masszív váz, mindez a kategóriájához mérten nagyon baráti áron. Miért is nem ajánlanád? Mert kétszer annyiért(!) kapni D7000-et, vagy 7100-at? Kidobni a pénzt feleslegesen? Persze, zajban, videóban tuti jobb, de akinek ezek nem számítanak? Aki fényképezni szeret és tud, annak mindegy, hogy egy éves, öt éves, vagy ötven éves a gép. Aki meg fényképezőgépezni akar, az vegyen D4-et, meg egy 70-200-as telét, mer' az jóóó nagy fekete, lehet vele csajozni. Nekünk, aki fényképezni szeretne, meg hagyják meg ezt a már-már legendás vázat. :-) (Mutass csak egy digit gépet is, ráadásul tükröset, ami ennyi ideig piacon lett volna! Nem fogsz találni... Vajon miért? Pedig aztán voltak-vannak ám ellenfelei!)

Szóval aki fényképezni akar, nyugodtan evyge. Aki videózni, az meg 7000, 7100-at. :-)

2013. márc. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves ötödik!

Ha tudnál fényképezni tudnád, hogy a felbontás ami legkevésbé számít, ha egy fényképezőgép képminőségét szeretnénk megítélni, tudnád, hogy az általad is említett D7000 ill. D7100 vázak akár ISO 6400-on is vállalható eredményt adhatnak ami az 1600-al szemben ugyanazon szituációban is 2FÉ előnyt jelentenek, nem beszélve a fókuszrendszer fejlődéséről, a keresztérzékelős AF pontokról, a sorozatkép sebességről, hogy csak néhány kifejezetten "fotós szempontot" említsek. Aki fényképezni szeret és tud is, olyan felszerelést választ ami számára a legmegfelelőbb és nem itt kérdezi meg. Unalmas már ez a "nem a technika teszi" maszlag amit a sok gyökér önjelölt f@szfej erőltet rá mindenkire, mert soha nem volt bennük elég akarat és tudás, hogy összegyűjtsék az árát egy komolyabb felszerelésnek. Nevetséges az érvelésed, hogy jön ide a D4 ami önmagában egy professzionális fényképezőgépváz, ára kb. a tízszerese mint amibe a szóban forgó kategórián belüli fényképezőgépek esnek.

A Pixinfo 2008.08.28.-i "Exkluzív: Nikon D90" cikke szerint feltételezem, hogy a D90 augusztusban lesz öt éves. De ha már a felső kategóriáknál tartunk a Canon EOS 5D Mark I és II között is eltelt majdnem ugyanennyi idő, sőt a Mark III megjelenésére is majdnem ennyit kellett várni. Az 1Ds Mark III-at 2007-es bemutatását követően tavaly 2012-ben váltotta az 1D X. Szóval ezzel kár példálózni. Fenntartom a korábban leírtakat. Ha van rá keret újabbat vegyél.

2013. márc. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy valóban nem a technika teszi, de sokat tehet hozzá!
2013. márc. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ! Döntésre jutottam közben. A voksomat a D5100-ra tenném. Ugyan is a D90 még mindig 200e környékén van, az előbbi 50e-el olcsóbb. Hogy ez miért ilyen fontos? Már több, mint másfél éve gyűjtök egy tükrös gépre, és már egyszerűen nem tudok tovább várni! Abból az 50e-ből inkább később veszek egy fix obit. A nyelv pedig nem befolyásoló tényező. Hamar negtanulható, és az angolt is fejleszti :)
2013. márc. 31. 00:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves hatodik!

A felbontás éppen azért hoztam fel, mert az a 12 már bőven elegendő (nekem perpill 10 megás vázam van). Az újabb vázak magas érzékenységen nyújtott sokkal jobb képminőségével is tisztában vagyok (igaz, próbálni egyelőre csak a 7000-est volt szerencsém). A fókusz sebessége többnyire az obitól függ. A csilliónyi keresztszenzornak (meg úgy anblokk a sok fókuszpontnak) én sok értelmét nem látom, nekem pl. be van állítva középre, és amióta megvan a gép, azóta ott is van. :-) Persze van, aki ki tudja használni, de azért a középre zsúfolt "gyémánt alakzat" inkább marketing, mint tényleg überjó fícsör (majd ha a sarkokban is lesz fókuszpont, csak csinálnák már meg!). A sorozat sebessége általános fotózásnál nemigen haladja meg a 2-4 kép/másodpercet, szóval ez max a sport, természetfotósoknak lesz igazi.

Amiben viszont egyetértünk: ha van pénze, vegye meg a lehető legjobbat! Én csak annyit állítottam, hogy fényképezni a D90-nel is fog tudni, sőőőt...! Személyes véleményem, hogy a D5100 (már elnézést), de labdába sem rúghat a D90 mellett, még ha sok évvel fiatalabb is.

Egyébként nem értem ezt a hangnemet, csak leírtam véleményem, peace! :-)

2013. ápr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azután, hogy degradálóan nyilatkoztál kb. mindenkiről aki egy kicsit komolyabb fényképezőgépet használ, elég érdekes, hogy nem érted a hangnemet, bár nem akartalak megsérteni.
2013. ápr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!