Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autórádiónál lehet-e olyat,...

Autórádiónál lehet-e olyat, hogy az első 2 (4) hangszóró a rádióról, a hátsók pedig erősítőről szóljanak?

Figyelt kérdés
Vettem egy Pioneer autórádiót ami 2 RCA kimenettel rendelkezik.. az autómba jelenleg 6 hangszóró van, 4 elöl, 2 hátul.. és csak a 2 hátsót, valamint egy mélyládát szeretnék az erősítöre kötni. megoldható?
2013. febr. 3. 14:50
 1/7 Osynho ***** válasza:

Először is tisztázzuk: az elől lévő 4, az 2db mélyközép + 2db magas (feltételezem). Tehát 1 pár hangszóró és nem 2 pár.


Ha van erősítőd (ami feltételezem 4 csatornás, a lírás alapján), akkor semmit se hajts a fejről. Abban szutyok 10-20W-os erősítő van, ami szükségmegoldás, egy külön erősítő mindenben jobb nála, persze ha nem ócska. :)


A másik, hogy sztereó hangképhez 1 pár hangszóró kell. A 4db csak elrontja a hangképet, ha a 4ből 2 fejről megy, az csak tovább ront a helyzeten.


Szóval az lenne a legjobb, ha a mélyláda mellé csak az elsőket hajtanád erősítőről, a hátsókat meg egyáltalán nem használnád. Sőt, ha eladod mind a 4-et, kijönne egy jó hangú első szett.


Konkrétan milyen elemekből áll az a hifi?

2013. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod! leírok mindent pontosan, remélem sikerül érthetően.

A rádió amit vettem egy Pioneer Deh-X5500Bt 2 RCA kimenettel rendelkezik.


Van egy Edge ed7800 típusú 800Wattos 4 csatornás erősítőm, meg valami 200 wattos mélyládám.. lényeg hogy az autóba szépen szóljon a zene, nem pedig az hogy felpuffadjon a basszustól.. tehát abszolút nem a teljesítmény számít nekem, hanem hogy inkább maximálisan kitudjam használni a rádió és az erősítő adta lehetőségeket a hangzásban. Hangszóróim gyári Bmw Nokia hangszórók, elől a műszerfal alatt a lábnál van 1-1db 13cm átmérőjű (nem tudom hány wattos hangszóró), az ajtóba van 1-1 db pici kb 5 cm átmérőjű magas sugárzó (amit nem nagyon tudok kicserélni, mert nagyon vékony az ablakemelő miatt), hátul pedig 1-1db hangszóró.. mindenem 4ohmos..

én azt gondoltam, hogy az első lábnál levők helyére vennék magas-közép hangszórókat, és ezt csak a rádióra kötném, hátra pedig vennék két mélyközepet és az erősítö 1-2 csatornájára kötném, és a 3-4 csatornára pedig hídba a mélyládát. Érteni nagyon nem értek hozzá, az egészet szakemberrel rakatnám be, csak próbálok tájékozódni, hogy mi és miért lenne ésszerű:)

te mit ajánlanál, hogy legyen bekötve az egész? és tényleg a zene minőségére fektetném a hangsúlyt nem pedig a hangerőre..

2013. febr. 3. 17:18
 3/7 Osynho ***** válasza:

Maga az autó is sokmidnent befolyásol. Milyen típus pontosan? BMW? Kombi, seda, kupé? Mennyit szánnál az egész műveletre?

A gyári hangszórók biztons nem valami minőségiek, sőt a 13cm-es hangszórók nem tudnak igazán mélyre menni, így nehéz egyenletes hangképet összehozni a mélyládával. Persze azért a gyárinál vannak jobb megoldások, de egy 16-os komponens szett lenen a legjobb, ha valahogy be lehetne szerelni.

A mélkyözepet jó az ajtóba tenni, de a magasat mindenképpen a hallgatás vonalába kell tenni, mivel a magas hangoknak az irányultsága magas. tehát lábhoz nem teszünk magassat. Ezért sem jó megoldás pl a koax hangszóró, mert nincs fülmagasságban a magassugárzó. Viszont nem is kell feltétlenül a gyári helyre tenni, am űszerfalra, vagy az a oszlopra is nagyon igényesen be lehet szerelni.

Ha tényleg a minőség számít, a hátsókat ki is szerelném, mivel csak 1 párat tudsz erősítőről hajtani és mert többet árt a hangképnek a 4 hangszóró, mint amennyit javít. Azok az ajtóban vannak, vagy a kalaptartóban? 1 pár rendes komponens szett erősítőről hajtva hangerőben bőven elég, főleg, ha a mélyet levágod róluk és azt a sub hangszóró kapja. Mivel a 13-asok nem mennek valami mélyre, 80hz körül vágnám a fejjel, felette az első szett dolgozna, alatta a mélynyomó. Az a fej 2 pár rca-s, ha jól tudom és tudja is a felül és alul áteresztő szűrést, tehát gondod nem lesz ezzel.

Az erősítődről ezt találtam:

Type: 4/3/2 channel

4 ohm stereo 4 x 160 watts Max

4 ohm stereo 4 x 80 watts RMS

2 ohm stereo 4 x 100 watts RMS

4 ohm mono 2 x 200 watts RMS

Max Power: 800 watts

Tehát 4x80W-ot tud, ezt kell nézni a többi a marketingwatt. :) A 200W rms meg egy érzékenyebb subot szépen megmozgat. (MOndjuk nem ismerem ezt az erősítőt, nem tudom milyen minőséget képvisel).

Összességében én eladnám a meglévő 4 hangszórót, vennék 1 pár jobb komponens szettet és azt tenném előre. Amennyiben megoldható a 16-os, akkor olyat, mert mélyebbre megy és terhelhetőbb, mint a 13-as. 2 pár rca kábel jönne az erősítőbe, a fejről meg be lehet lőni szépen mindent.

2013. febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-as e36os sedánról van szó.

Köszönöm az eddigi felvílágosításokat, a magnót szerintem a héten belerakjuk, és a többi dolgot szakemberrel beköttetem.

A komponens szett mitől nyújt többet, mint a jelen hangszórók. Mert igazából előre két minőségi hangszórót nem drága venni, a két csipogót igazából hagynám akkor, hátra meg van még két 900Wattos oválom amit belehetne tenni, csak kikell vágni a hangszórónak a helyét mert most kisebb van.

Hogy még jobban megbonyolítsam a dolgot még pár kérdés :D

Van még az Edge erősítőn kívül egy Gelhard GXV386osom ami viszont 5 sávos.. belehetne e arra kötni az összes hangszórómat hogy jó legyen? Valamint az első hangszórók gondolok itt a csipogó és a lábnál levő 13cm-sre egy sávra van bekötve? Valamint az erősítőkön is 2 RCA bemenet van.. érdemes 4 rca dugón átvinni (ha már van mind a kettőn 2 pár) vagy az teljesen lényegtelen?

2013. febr. 4. 18:27
 5/7 Osynho ***** válasza:

Az a baj, hogy nem jól kezdted az egészet. Ellőször egy korrekt renszert kell felépíteni mély nélkül, azt beállítani, a hangszórók helyét megfelelően előkészíteni (jó esetben az ajtót szigetelni) és ha így nem jó a hangkép, akkor kell mélyládát keresni. Sőt, nagyon nem midnegy, hogy adott hifibe, adott autóba melyik ládát teszed, mert könynen llehet, hoyg nem fog beleilleni a hangképbe. Próbálgatni kell.

Akomponens szett áll egy mélyközépből, egy hangváltóból és egy magasból, ami szabadon beépíthatő a megfelelő heylre (ismét próbálatás, tesztelés, egyéni ízlés szerint beállítás).

900W-os ovál? :D Pfff :D Mi a pontos típusa? Tudod mit jelent 900W? :) De egyáltalán miért akarsz hátra hangszórót, ami pénzbe kerül, szét kell vagdalni az autód kalaptartóját, telejsen elrontja a hangképet, és hosszú távon a mélyláda se tsz neki jót? A sztereó hangképhez 2db hangszóró kell, a mélyláda ezeket hivatott segíteni, az általuk le nem sugárzott frekvenciákat szolgáltatja.

Szóval továbbra is a 4 csatornás erősítőt ajnálom, 2 pár rca mehet a fejről, egyiken az első szett, másikról a mély kapná a jelet. Ez a legjobb megoldás.

Az autóhifi nem abból áll, hogy megveszünk midennt, behajigáljuk az autóba és kész. Tervezni,próbálgatni kell a dolgokat. Az alapvető hibákat meg már az elején célszerű elkerülni (pl ovál a kalaptartóban).

2013. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából pénzt a magnón kívül semmire sem költöttem, mert minden úgy jött innen onnan, tartozás fejében/csak úgy kaptam és ilyen hasonló dolgok, szóval azért akartam tájékozódni elötte, hogy a meglévő dolgokból mit célszerű felhasználni, és mi az amit még kellene vennem. Köszönöm a segítséged, és futok egy kört egy minőségibb komponens szett után ami jó árban van. A felesleges cuccokat pedig megpróbálom értékesíteni itthonról:)
2013. febr. 5. 20:07
 7/7 Osynho ***** válasza:

Nincs mit!

Ajánlom ezt a fórumot, több tényleg nagy tapasztalattal rendelkezőt, mondhatni szakértőt találsz itt, akik szívesen segítenek:


[link]


Az erlső hozzászólás is nagyon hasznos. :)

2013. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!