Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tükörreflexes gépet szeretnék,...

Tükörreflexes gépet szeretnék, de keveset értek hozzá, mit jelentenek az alábbiak?

Figyelt kérdés

például mikor az objektívnél írják hogy 18-55 mm (persze nem pont ezzel a számmal) az mit jelent? a magas szám jó vgy az alacsony (gondolom attól függ mihez) én főleg tájad és éjszakai városfelvételeket szeretnék, de nagyon szeretem a makro felvételeket is.


Mi az a Live View?


Mi a CMOS szenzor chip?

és mit jelent hogy a Sensor Chip: 23,6 x 15,6 mm?



íHonnan tudom megállapítani hogy egy adott ár tartalmazza-e az objektívet? Csak vázat is árulnak magában nem?


2013. febr. 3. 16:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Az objektívon a szám lényegében a látószöget és a zoomot jelenti. A 18mm a legnagyobb látószög, amire képes, az 55m pedig a legnagyobb tele (persze, ez még nem tele).

Ha tájat akarsz fotózni, akkor neked kell egy nagylátószög. Éjszakához kell egy állvány, mert anélkül nem fog menni. Vagy egy nagyon fényerős obi, amik viszont drágák.


A Live View azt jelenti, hogy képes a kijelzőn is megjeleníteni, amit látsz (úgy mint egy kompakt gépen), és nem kell feltétlenül a keresőbe belenézned.


A chip fajtája, és mérete, azt úgysem tudod befolyásolni.


Árulnak magában vázat, vagy objektívvel együtt. Azt csak látod a leírásban, hogy van-e benne objektív (leegyszerűsítve, ha látsz ilyen 18-55mm számokat, akkor van).


Én azért javasolnám, hogy pár dolognak nézz utána, mielőtt megveszel bármit is, mert így nem fogod tudni, mire van szükséged, ha az alapvető dolgokkal sem vagy tisztában.

2013. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!