Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik fogyasztásmérőt érdemes...

Melyik fogyasztásmérőt érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy fogyasztásmérőt amivel a házban található készülékeken sorba leellenőrizném hogy mi mennyit fogyaszt. Melyik a jó vagy nemjó ezek közül? Mire kell figyelni? Kb. 3500-4000 Ft körül találtam többfélét is a Vaterán. Esetleg valamelyik tudhatja az olcsó/drága áromot is? Ha valakinek van személyes tapasztalata ossza meg velem...
2009. szept. 4. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló eszközt tervezek venni, olyat fogok amely ki tudja azt is számolni hogy mennyi az adott fogyasztáshoz mérhető költség és ezt naplózni is tudja.

Újonnan lehet ilyet kapni 4-5000-ért. Nyilván minél nagyobb fogyasztású eszközt tud mérni annál jobb. Olyan 2000W felett mindegy.

2009. szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezekre a funkciókra gondoltam én is, de a leírásuk elég szerény a neten, nem akarok nagyon mellényúlni...


10000 Ft feletti összegért olyat is láttam ami SD memóriakártyára menti a fogyasztásértékeket és később át lehet vinni számítógépre a logot majd kiértékelni... :)

2009. szept. 4. 11:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a legolcsóbbat kell megvenni, elvégre gondolom azért veszel fogyasztásmérőt mert be akarod mérni mi fogyasztja a legtöbbet és cserélni akarod az eszközöket takarékosabbra.

Ha így van akkor érdemes megfontolni hogy mivel mennyit nyerhetsz és megéri -e a dolog.

A fő fogyasztók ugye nem a lámpák hanem a nagyobb berendezések mint hűtő, fűtő, bojler, számítógép, sütő, mosógép és mosogatógép és hasonlók. Az A energiaosztályúak már egészen jók de csodát azoktól sem kell várni, főleg a bojlertől és sütőtől nem.

Azt mondják a villanyszámla harmadát a világítás teszi ki, tehát érdemes cserélni energiatakarékosra de azt tudnod kell ezekről hogy sem fényerejükben, sem színhőmérsékletükben nem vetekedhetnek a hagyományos izzókkal. Én lecseréltem pár izzómat takarékosra de annyira nem jött be a fénye hogy inkább vállaltam a többet fogyasztó, de természetesebb fényű régi izzókat. Érdemes először egy lámpát cserélni és minél melegebb fényűt választani, hogy megnézd mennyire jön be. Mindenki mást szeret.

Végül pedig érdemes minden olyan dolgot kihúzni a konnektorból amit ki lehet, akkor is ha látszólag nincs is bekapcsolva, tévék, számítógépek, adapterek(töltők) és ilyenek.

Ha nem emiatt szeretnél mérőt venni, ezt vedd semmisnek. :)

2009. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze, az olcsó közül válogatok, hiszen nem akarok rá egy vagyont költeni. Csak mintha olyat olvastam volna hogy valamelyik gagyi modellben elég rossz elektronika van és amellett hogy sokat téveszt még hamar tönkre is megy.


A lámpákat már szerencsére tavaly mind kicseréltük energiatakarékosra, csak a fürdőszobában maradt hagyományos mert elméletileg a sok ki/be kapcsolgatást nem bírják a takarékosok. A fényüket megszoktuk, nem azok a nagyon hidegfényűek.

Főleg az érdekel hogy az egyes készülékeim mennyit fogyasztanak "standby" módban, számítógép mennyit visz el (egész nap fut), meg hogy a bojlert érdemesebb kikapcsolni ha 2-3 napra elmegyünk itthonról vagy inkább hagyjuk úgy, ill. hogyha átállítanám hogy a bojler csak olcsó áramon dolgozzom (ami nálunk a drága harmadába kerül) akkor elfogyasztana-e 3x annyit vagy jobban jönnék ki a végére.


A spórolás mellett persze a kiváncsiságom is hajt, érdekelnek a háttérben megbúvó részletek...


A versenyzők:

[link]

[link]

[link]

2009. szept. 4. 12:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy DÜWI márkájú van. Szerintem a 4-5 ezer Ft-os kategóriájúak mint ugyanazt tudják.

Be tudod állítani, hogy hány Ft 1kWh emergia és kiszámolja Ft-ban az elfogyasztott mennyiséget.

Van benne óra dátum, méri a min-max fogysztást, áramerősséget feszültséget és a Cosinus fi-t vagyis a hatásfokot.

10 Amerig terhelhető.

A pontossága hááát nem egy labozműszer, de tájékoztató jelleggel megbízhatóan mér.

Egy valamire vigyázz! Csak szinuszos áramot mér pontosan, tehát számítógép szünetmentes tápba és inverterbe NE dugd be mert több tipusra is jellemző, hogy egyből tönkremegy ha nem szinuszos váltóáramot kap.

2009. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni, köszi a tippet! Majd vigyázok nehogy a szünetmentes után kössem, de elé gondolom nem probléma...
2009. szept. 4. 14:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez engem is nagyon érdekel, többféle adatot olvastam már, olyat is hogy a Standby fogyasztás összesen elérte az 1KW-ot. Hogy ezt napi fogyasztásra értette -e azt nem tudom, de szerintem fogyasztásmérő nélkül is meg tudod állapítani a Standby fogyasztást. Nézd meg az eszközeid pontos típusát és menj fel a gyártó weboldalára, ott megtudhatod mert pontos adatokat közölnek. Összeadod és ki is jön. Számítógépnél ezt nézd:

[link]

Szerintem érdemes olyan elosztót használni amin van kikapcsoló, rákötni olyan dolgokat amiket nem kell folyamatosan futtatni(töltő,PC,TV), és ha nem használod vagy elmész otthonról csak kikapcsolod.

A bojlerrel már van egy kis gond, ugyanis rendben van hogy lejjebb veszed a vízhőmérsékletet arra az időre, ám amikor vissza kell fűteni akkor az sokkal több energiába fog kerülni mint amit megspóroltál.

Olvastam pár tippet bojlerekről és azt javasolják hogy álljon át az ember gázra, mert az jobban megéri. Ezt alaposan ki kell számolni de szerintem van benne valami. Meg kell hosszabbítani a gázvezetéket, de elvileg megtérül.

2009. szept. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A "standby" üzemmódok fogyasztásának megszüntetésére olvastam egy nagyon jó megoldást a neten:

Egy sima mehanikus (tekerős) időzítőbe kell beletenni a hosszabbító kábelét amibe a TV-t meg a többi cuccot dugod, azt pedig beállítani úgy hogy csak akkor legyen ON állásban amikor esély van rá hogy nézed is. Mondjuk OFF állásnak az éjjel 11 és másnap délután 4 óra közötti időszakot említette a cikk, ugyanis a cikkiró akkor nem is volt otthon (vagy pedig aludt), ami egy szép nagy hányada a napnak és 365-el beszorozva egy jó kis spórolás jöhet össze az év végi elszámolásban.

A másik hasonlóan okos megoldás az intelligens szünetmentes táp ami érzékeli ha a számítógép vagy a TV standby módba kerül és a többi rákapcsolt perifériát (PC esetében: monitor, nyomtató, szkenner, router, stb. ; TV esetében: DVD lejátszó, játékkonzolok, műholdvevő, set-top-box, antenna erősítő, stb.) teljesen kikapcsolja.

2009. szept. 4. 17:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem rossz ötlet, bár magamat ismerve a dolog csak gondot okozna, mert a legelképesztőbb időpontokban vagyok képes bekapcsolni/használni ezt-azt. :D

Én inkább házi barkácsra gondoltam, azaz jó az elosztón az a kapcsoló csak éppen az asztal alatt van és macerás lekapcsolni éjjel. Viszont ha a kapcsolót kivezetem az asztal mellé, máris megszűnik a probléma.

Kíváncsi vagyok a Standby fogyasztásra, talán nem is annyira vészes hogy indokolttá tegye az állandó lekapcsolgatást. Kiszámoltam az én eszközeim névleges bekapcsolt és Standby fogyasztását:

Monitor: (34)1W

PC: (75-150)3W

Hangfal: (20)1W

2 Nyomtató: (44)3.6W, (80)4W

ADSL: (9)0.6W

Töltők(2): (15)0.6W (15)0.7W

Összesen: ~10W kikapcsolva, bedugva.

Az évente 3200 Ft

Ez fele annak amibe a wattmérő kerülne, így én lemondtam róla, felesleges.

Szerintem ilyen fogyasztást és árat figyelembe véve az időzítő sem éri meg, akkor már egyszerűbb kihúzni a dolgokat a falból ha már nem használom. Azt hittem sokkal többe kerül a Standby dolog, de ezek szerint nem.

2009. szept. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!