Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyi teljesítményt ajánlotok...

Mennyi teljesítményt ajánlotok egy 4,5 x 5 méteres szobába?

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok vele, hogy nagy mélynyomón, és nagy hangfalon is lehet gyengébben hallgatni, de kis teljesítményen, nem lehet ha kellene az erő..

Összeállítottam egy hangrendszert, szeretném ha megnéznétek.. Hangsúlyozom, nem csak otthoni célra lenne, hanem nagyobb házibulikba is elvinném, kisebb hangárokba..

Mit szóltok hozzá ?


Végfok:

RMS teljesítmény: 2x650w/2ohm, 2x530w/4ohm, 2x320w/8ohm


Hozzá 3 utas hangfal:Ibiza Sound Disco-12B 8 Ohm 300/600w.RMS teljesítmény: 300w 2DB párhuzamosan bekötve,4 Ohmra.


Mélyláda:

DLD 500+ 4Ohm

500WRMS/1000W teljesítmény

Ebből két darab, párhuzamosan bekötve 2 Ohmra.


Gondoltam egy kis fénytechnikára is.

Stroboszkóp 150w - SE005 Strobe

GALAXY DMX LED disco fényeffekt

http://www.youtube.com/watch?v=-24EFLf7xTc&feature=player_em..



2013. febr. 9. 13:39
 1/8 A kérdező kommentje:

Jaaa majdnem elfelejtettem az erősítő nevét.


Lexon PRO XL- 900 2x650w/2 ohm digitális végfok

2013. febr. 9. 13:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sajátkezüleg csináltam 2x25 W-os erősítőt. Azzal hajtottam meg a kb. 30 W-os hangfalakat. Kocsmába is elég volt a hangerő. Nem tudom mit akarsz te a szobában. De ha javasolhatom, mellőzd a 2 ohmos rendszert, mert úgy csak hangerő lesz, de minőség nem.
2013. febr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja meg még annyit, hogy a nagy hangfal -még ha le van véve a hangerő akkor is- zajosabb a brummtól. Nappal nem biztos, h hallod, de ha elcsendesült minden, akkor észrevehető.
2013. febr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én 2x30 wattal 14 évesen zenéltem :D

A kocsiba is van RMS 600 watt.. Szeretem a nagy hangnyomást, és a nagy hangot.. Most a szobába van rms 100 watt.. amikor mixelek, és belejövök a zenélésbe, pont akkor kellene még a sokkal több mély is, de már az erősítőm fullon van.. :) Ez nekem nem kell tovább :D Ezért gondoltam egy nagy teljesítményű rendszerre.. Meg nagyobb termekben is használni fogom.. szobába természetesen irgalmatlanul nagy ez a teljesítmény..

2013. febr. 13. 06:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Szobába nem ajánlom semmiképp. Bár, nem tudom mennyire akarsz igényes lenni. Nem találtam meg, milyen osztályba sorolású az erősítőd. Ha digitális, akkor nem mindegy mekkora impedanciájú falat kötsz rá. De az autókban lévő 600 meg 1200 Wattos erősítőkkel ne gyere, mert kiakadok. :-) Belegondoltál abba, hogy az mekkora áramfelvétel 12 V-on? Pár perc alatt leszopj@ az akksi. Még a generátor sem termel annyit.
2013. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fénycucc jónak tűnik. Persze az sem szobába, mert szétmegy a szemed. :-D
2013. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ezeket a cuccokat felejtsd el. Ibiza sound.. Pff...

Ilyen nagy végfok meg minek?


Fogalmatok sincs mit jelent a watt. Nem azt kéne nézni, hanem a hangfal érzékenységét. Egy jó érzékenységű 50w-os hangfal simán nagyobbat szólhat mint egy szar 300w-os. És szerintem azzal még jobb is menőzni hogy "ez csak 50w és ekkorát szól" :)

2013. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem akartam vitába állni a kérdezővel. Tudom, hogy mi a különbség a PMPO és az RMS teljesítmény között, de aki menőzni akar, az csak azt nézi, hogy minél nagyobb szám legyen ráírva. Tisztelet a kivételnek!
2013. febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!