Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van nekem egy alaplapom ami...

Bernáth Viktor kérdése:

Van nekem egy alaplapom ami nem kapcsol be, és sajnos nem tudok rájönni hogy miért Az alaplap tipusa: P4P800-VM/S VALAMI ÖTLET?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 18:05
 1/7 anonim válasza:

Ez egy asus alaplap akkor ha jól látom?

sok mindentóllehet.

Egyáltalán semmi kép nem jelenik mega monitoron? Nem kezd ell pörögni a proci és a táp ventolátora sem?

Kicsit zöbb infót irj .

2013. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vegyük sorba:

1. rossz a tápegység

2. vmelyik periféria (HDD, ODD) lehúzza a tápot

3. memória hiba

4. processzor hiba

5. alaplap hiba (azon belül sokminden lehet, kezdve egy egyszerű elko hibától egészen a chipkészlet meghibásodásig)

Javaslat: mindent húzz le az alaplapról és csak azt próbáld elindítani önmagában. Memóriát is kiveheted, uis ha elindul az alaplap kiabálni fog, h nem látja a memóriát (mivel nincs benne).

Standby +5V van? Vagy egy multiméter v egy másik tápegység sokat segít.

2013. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
bocs a helyesírási hibákért:)
2013. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem pörög a proci és a táp se :(

Annyit csinál hogyha felkapcsolom a tápot, és bekapcsolom. Akkor a proci ventillátora kimozdul és annyi is volt.

Próbáltam már mindent cseréltem tápot, kicseréltem az ODD-t a HDD-t a procit is és a ramot is.

Valamint próbáltam már Úgy is ahogy mondtad. de az se segített semmit, sajna :(

2013. febr. 12. 13:08
 5/7 anonim válasza:
semmi sipoló hangot nem ad?
2013. febr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

ha meg se mukkan akkor lehet szar az alaplapod chip probléma kiéget egy ellenálás vagy bármi ami rá van forrasztva a lapra, az én lapom se kapcsolódott be azt kiderűlt hogy a procim leéget és vele együtt a lapon is kiégettet egy tranzisztort, ugyhogy ment a kukába.

probáld meg azt hogy nullázd le, huz ki mindent a lapról, tápot főként, ved ki az elemet a lapról és az elemmel élíre állítva érinsd össze az elem helyén lévő két pőcköt.

utána dugd vissza a tápot csak,meg a proci is maradjon, és indisl el a gépet, ha így se indúl el a gép akkor bizony kiéget a lapo valami tranzisztor. szerelö az enyémet megcsinaálta volna 1500 ft-ért cserélte volna ki a tranzisztort, de mondta hogy ettől nem biztos hogy műkdni fog. így kukába dobtam a lapot.

2013. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

oké, köszi a választ, még ezt megpróbálom és ha semmi akkor sajna megy a kukába :(

Na de ez van :)

2013. febr. 12. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!