Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi történik olyankor ha a...

Mi történik olyankor ha a szervíz 2 hónapja nem tudja megjavítani az autórádiómat garancia időn belül?

Figyelt kérdés
2009. szept. 6. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet hogy arra vár hogy lejárjon a garancia. és garanciaidőn túli javitás már jobban megy neki. ismerősöm már járt igy.
2009. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudják megcsinálni 30 napon belül akkor cserét kellene felajánlaniuk. Ne hagyd annyiban, járj utána mert ha nem teszed akkor sajnos át fognak vágni.
2009. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 imike78 válasza:
Tudomásom szerint a 30 napos csereszabály már nem él, de az igen, hogy 30 napon túli javításnál cserekészüléket kell adni a javítás befejezéséig, és a javítás időtartamával értelemszerűen hosszabbodik a jótállás is. A garanciaidőből már ez miatt sem tudsz kiszaladni, a leadás dátumától kezdve nem ketyeg a garanciád. Nekem volt egy lcd monitorom, ami 3 év garanciával 3,5 év után még 1 hónap garanciával rendelkezett, mikor eladtam. Összesen 4x volt garanciális szervizben, egyszer teljes egészében cserélte a szerviz. Harcolj érte (bár szomorú, hogy ezt kell tenni), olvass utána az általános jótállási törvénynek, és érvelj azzal!
2009. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Fogyasztóvédelem!

Minden vállalkozás falán kikell legyen függasztve az A 4-es lap amin a fogyasztó JOGAI vannak!!!


A VÁSÁRLÓI KIFOGÁSOK INTÉZKEDÉSÉRE VONATKOZÓ RENDELKEZÉSEK címszóval!

Ha nincs kifüggesztve már ezért is feljelentheted őket,nelégy "nyuszi",lépj fel határozottan,nyugodtan fenyegesd meg őket a Fogyasztóvédelemmel!!!Reagálni fognak!Írj a Panaszkönyvbe,ezeket a beírásokat időnként a Fogyasztóvédelem amúgy is automatikusan ELLENŐRZI!

Ha 30 napon belül nem tudja megjavítani akkor CSERE vagy elállhatsz a vásárlástól és vagy a pénz vissza vagy másik típusu készülék vásárlásánál beszámítják az összeget.


Idézek belőle:5.§ (1)A hibás áru kijavítását legkésőbb a hiba bejelentésétől számított 8 napon belül elkell végezni.Ha a javítás 8 napon belül nem készül el,a vásárló kívánsága szerint az átuárát lekell szállítani,az árut kikell CSERÉLNI vagy a VÉTELÁRAT VISSZA KELL TÉRÍTENI,illetve ha a vásárló a hibát kijavítja,vagy mással kijavíttatja,a javítás költségét kell részére MEGTÉRÍTENI.

Nekem kivan nyomtatva(sajnos nem tudom neked elküldeni,de ha bemész pl egy fagyizóba ott is kikell legyen függesztve mint minden olyan helyen!


Ha nekem problémám van egyik kezemben az áru a másikban az A4-es lap és így megyek vissza a vásárlás helyszínére,csodákra képes(legalábbis nem nézik hülyének az emberfiát)!


I the devil

2009. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!