Mi a véleményetek a Polk Audio DB series 12-es mélynyomóról?

Figyelt kérdés
Vélemény alatt gondolok arra, hogy milyen ládába lenne érdemes rakni, hány w-al hajtani és persze a saját véleményetekre is kíváncsi vagyok.
2013. febr. 13. 18:05
 1/3 Osynho ***** válasza:

Nem tudom melyik típusra gondolsz, egy ilyet találtam:


[link]


Itt zárt ládát ajánl hozzá, de ez attól is függ milyen autóba menne, milyen hifi komponensek mellé, miylen zenéhez. A lényeg, hogy pontosan meg kell terveni a ládát, mert nagyon nem mindegy mibe teszed! Mondjuk egy zártat nehezebb elrontani, mint egy reflexet. :)


360W rms-el terhelhető, de érzékenységet nem találtam, pedig az is fontos adat lenne a megfelelő erősítő kiválasztásához. Én sub-hoz minél nagyobb erősítőt tennék, a monoblock lenne a legjobb, persze kérdés mennyi pénzed van erre.

2013. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ez az. Hát én nem kocsiba tenném hanem egy kültéri hangosításhoz használt hangrendszert szeretném egy ilyennel bővíteni. Tudom, hogy ezt a hangszórót nem erre gyártották de ismerőstől nagyon olcsón megtudtam venni ezért is vettem meg. Hát én talán ilyen mostani zenékkel használnám. De azt meg kérdezném, hogy akkor most ezt egy 1x360w-os erősítővel hajtsam, úgy nem ég le? Hát szerintem olyan 50000,-et költenék rá annál többet nem nagyon szeretnék.
2013. febr. 13. 19:49
 3/3 Osynho ***** válasza:

A mai tüncitünci zenékhez és a minél nagyobb hangerőhöz reflex láda kellene. Viszont azt meg kell tervezni. Vannak ehhez programok, de megkérdezhetsz hozzáértőket is. Fontos, hogy hány literes a láda, mekkora átmérőjű és hosszú a reflexcső, milyen anyagból van, van-e csillapító anyag benne, stb- Elég sok a tényező.


A hangfal akkor fog leégni, ha túlterheled. :) A nagy erősítő önmagában nem gond, sőt jó is , ha van tartaléka és nem erőlködik. Nem szabad torzításig hangosítani soha, illetve a mély kiemelést, loudness-t is kerülni kell, főleg, ha hajtod rendesen a cuccot. Egy kis teljesítményű erősítővel hamarabb ki lehet nyírni egy hangszórót, mint egy megfelelővel, mivel, ha egy erősítő túl van terhelve, torz jelet küldd a hangszóróra és leégeti azt. Szóval nem kell félni a nagy erősítőtől. :)


A kocsimban egy 325W rms teljesítményű erősítő hajt egy 275W rms teljesítményű mélyet. Jó barátságban vannak. :D


Milyen rendszerbe tervezed? Milyen erősítőről hajtod majd? Honnan kapja a jelet? A mélyet mivel vágod (alul áteresztő szűrő)?

2013. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!