Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudom bekötni a másik...

Hogyan tudom bekötni a másik 2 hangfalat az erösítőmre?

Figyelt kérdés

Az erösítőm Pioneer VSX 520k

[link]

És ezek vannak most.

[link]

[link]

[link]

[link]

NA szóval van (monitortól kifele)

2x kicsi 30W

2x SAL subwofer sbx 2530 150W + 1középsugárzó(3utas videoton hangfal)

2x SAL Pa 225 Paszív 200W

Ebből most úgy van bekötve hogy Ball oldal:1x200W és 1x30W

Jobb oldal ugyan ez.Na és a másik kettő 250W-osat is ugyan így szeretném.AZAZ Ball 1x30W + 1x 150W + 1x200W és JOBB oldalt is ugyanez.Ha nagyon nem érthető akkor ha lehet írjatok Privátba ha nagyon muszály.



2013. febr. 15. 16:58
1 2 3 4
 21/38 anonim válasza:
Szia. Ehez/ezekhez egy stereo erősítő kellene,arra rátudnál tenni 4db hangfalat(nem többet)... de akkor sem így kell el helyezni őket. pl: A két salt átlósan sarokba raknád egyből jobb lenne a hangzás... Egyébként milyen a két sal,énis ilyet szeretnék venni csak aktív változatban, nagyot szól?
2013. febr. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Hát 200W-os van benne 2x250mm mély reflex és ez magassugárzó.Nagyot ám ugyan is koncert séria.
2013. febr. 18. 17:26
 23/38 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de messze nem tud az a SAL 200W-ot plusz semmi köze a koncert technikához. a Piezo magasa meg egyenesen kiábrándító.
2013. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Ezt honnan veszed?
2013. febr. 18. 18:45
 25/38 anonim ***** válasza:
Onnan , hogy ez a szakmám.
2013. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 Osynho ***** válasza:

Volt pár sal cuccom, de többet nem lesz. :)


Utolsó: kicsit off, de milyen végfokot ajánlanál szobába passzív mélyláda hajtásához? Főleg használtban gondolkodok az ár miatt. Olyan kellene, ami egy 30cm-es mélyet, zárt ládában hajtana, bírja a 4ohmot. Mono lenne a legjobb. Illetve, ha 2 tekercses a hangszóró, akkor egy sztereó végfok 1-1 csatornája hajthatja azt?

2013. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Nem offolni kell ,hanem kiírni új kérdést :P De azért válaszolok: Ennyi nem elég, hogy 4ohm és 30centi adatnak. pl kell-e neked bele aktív hangváltó, vagy a házimozi erősítőd vágott jelet küld? Szeretnéd, hogy ,magától bekapcsoljon (vonaljelre) és ki is kapcsoljon vagy jó ha te kapcsolgatod? Vannak direkt mélyládába építhető erősítők amik ezeket mind tudják és mono végfokok ezek, csak egy példa: [link]


2tekercses mélysugárzónak mindkét tekercsének ugyanazt a jelet kell kapnia, tehát sztereó végfokról csak akkor hajtható, ha mindkét csatornán ugyanaz a jel van.(bár ha van hangváltó előtte a zenék nagy részében a sub tartomány azonos a két oldalon de nem mindig, ha ellentétes akkor meg se szólal a hangszóró csak fűt) Esetleg ha hidalható végfok akkor úgy jó. Inkább arra használják ezt a megoldást, hogy megfelelő legyen az impedancia.( pl 2X4ohm ami köthető párhuzamosan akár, így egy autós 2ohmon terhelhető végfokot is kiszolgál.) Én magam nem szeretem, a két tekercs miatt nagy a légrés és csökken az érzékenység.

2013. febr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Osynho ***** válasza:
Írtam privátot.
2013. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Mondhattad volna hogy ez a szakmás akkor nem vitáztam volna :)

Össze tudnál nekem linkel ni valamit ami tényleg csúcs mindenben amiben kell ahoz hogy itt a szobámban nyomhassam?

2013. febr. 18. 22:29
 30/38 anonim ***** válasza:

Hali

Variáció 1. A meglévő cuccokból.


Ha a mozit kihagyod, akkor érdemes félretenni a két kicsit. Az SBX -es dobozt helyrehozod.

A dupla 10" -os SAL-t pedig rákötném a FRONT -ra, sztereóban ez az erősítő ott adja le úgyis a lényeget.

Később vásárolsz egy centert, ha mozizni akarsz.


Variáció 2. A meglévő cuccokból.


Szoba átrendez :D Valahogy így kéne mint nálam, hogy a TV legyen a központ ha mozizni is szeretnél, tehát a háttér hangszóró tényleg mögötted legyen, sajna a sarokasztalból kiindulva ez nem lesz egyszerű.


[link]

[link]


Kicsi megy félre, vagy akár 1db-ot be tudsz kötni centerként. ( Legolcsóbb megoldás )

Az SBX -es dobozokat rendbe teszed, veszel egy középsugárzót és egy jó magast. És ezeket használod a surround kimeneten. A nagyobb Sal -ok meg maradnak a Front kimeneten mindenképpen.


Amúgy a piezó magasnak tényleg elég kiábrándító a hangja sajnos.

2013. máj. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!