Mit csinál az erősítő?

Figyelt kérdés
Van egy hifim, és olvastam hogy kéne erősítő, hogy jobban szóljon. De igazából a tudásom a nullához konvergál az ilyesfajta dolgok tekintetében. A kérdésem az lenne, hogy van most egy hifim ami mondjuk szól X hangerővel. Mit csinál az erősítő, hogy attól hangosabb lesz? És hogy lehet meghatározni hogy például az én hifimhez milyen erősítő kell?
2013. febr. 16. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

:) :D

Az erősítő - a nevében is benne van - erősít. :)

No, de! Mit is erősít? Hát a bemenetére adott jelet. Hangfrekis erősítő esetében a CD-ről, mp3-ból, rádióból, stb. származó jelet. Ezekből a készülékekből kijövő jel közvetlenül nem alkalmas a hangszórók meghajtására. Oda amperek, wattok kellenek. Ezt a feldatot látja el az erősítő.

A "hifi"-d alatt mit kell érteni? Mert vannak komplett Hi-Fi berendezések, ahol az egyes alkotórészeket úgy állítják össze, h azok egymást tökéletesen kiszolgálják. Ha a meglévő Hi-Fid hangerejét kevesled, lehet, h nem elég, ha erősebb végerősítővel kínálod meg a meglévő hangfalaidat. Szerencsés esetben simán leégetheted őket. Erre vannak méretezési, számítási feladatok, h az adott hangfalhoz mekkora erősítőt lehet, érdemes csatlakoztatni.

Egy 20nm körüli lakótérben általában elegendő a 2x20-2x50W teljesítmény. Társasház esetében ehhez már jól szigetelő falak kellenek, mert a szomszédot igencsak zavarni fogják a wattok.

2013. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Az első nagyjából jól írta le, de vannak benne hibák.


"Egy 20nm körüli lakótérben általában elegendő a 2x20-2x50W teljesítmény. Társasház esetében ehhez már jól szigetelő falak kellenek, mert a szomszédot igencsak zavarni fogják a wattok."



Ez azért nem igaz, mert a hangerő nem csak az erősítő teljesítményétől függ. Ugyanis van a hangszóróknak egy érzékenysége. Kompakt hifiknél ez általában 88dB körül szokott lenni. Ha az egész rendszer 64W-s, akkor maximum 105dB hangnyomásra képes 1m távolságban. Viszont 100dB-es hangszóróval már 118dB-es hangnyomás lesz 1m távolságban. Vagyis ugyanakkora teljesítményen 13%-al hangosabb az érzékenyebb hangfal.



Kompakt hifire nem köthető erősítő, így ez nem igaz. És ahogy az első írta, a hangfalaktól is függ, mekkora erősítőre van szüksége.

2013. febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Részemről ilyet nem állítottam, h komplett hifire nem köthető erősítő. Olvasd el még egyszer!

Persze, nem tértem ki a hagfalak érzékenységére, nem említettem az 2.1 ... 5.1-es - manapság divatos - házimozit, stb.

Ha a kérdezőnek kevés az info, majd tovább kérdez. :)

2013. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha megeszed az erősítőt, erősebb leszel, valamint erősebbnek hallod a hifidet

sok baromságot írnak ide, de ez az igazság...

2013. febr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló


Nem is úgy gondoltam. Csak a watt-hangerő részt szerettem volna tisztába tenni, sok embernek watt=hangerő. De már látom, hogy ezzel Te is tökéletesen tisztában vagy :)


A második rész a kérdező első mondatára reagál, érthetőbb lett volna, ha idézem.


"Van egy hifim, és olvastam hogy kéne erősítő, hogy jobban szóljon. "


Kompakt hifire nem köthető erősítő, így ez nem igaz.


Így talán érthetőbb. Én itt a kompakt hifiket értettem, nem a klasszikus HI-FI tornyokat, amit komplett hifi toronyként említettél.


kompakt hifi:

[link]


Erre nem lehet erősítőt kötni, mert beépített.


[link]


Ez meg az igazi HIFI torony.

Ez pedig a klasszikus hifi torony, amire kompl

2013. febr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!