Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangosíttás, erősítő, hogyann?

Rolap kérdése:

Hangosíttás, erősítő, hogyann?

Figyelt kérdés
otthonra szeretnék egy kicsit nagyobb hangerőt zenehalgatáshoz, ami elég lenne ha szükség van rá egy házibulihoz is. próbáltam utánnakeresni hogy hogy vannak ezek a hangrendszerek meg minden de nem értem. ha küldenétek weboldalt ahol elmagyarázzák hogy tudok megfelelő hangerőt elérni olcsónn(kb 20.000ft körül) nekem azis elég lenne. tudom hogy vannak ezek az erösíttők és ott irják hogy 3 utas meg minden meg hogy 2x300 meg ilyenek de ez hogy van?2 db 300 wattos hangfalat kell rá kötni vagy mi? és az erösíttő miről kap áramot? van táp vagy hogy??? kérem segítsen valaki nagyom nem értem az egésszet

2013. febr. 16. 16:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
hát ha irna nekem róluk azt megköszönném:) de miért nem bírná ki a hangját??annyira rossz?
2013. febr. 26. 13:33
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

elnézést a kései válaszért, nem tudom aktuális-e még, talán másnak is segíthet

Hifi/házimoziban nagyon jók a régi Fischer, Sony, Pioneer, Onkyo, Denon, Marantz, Technics, NAD erősítők. Hangfalból ha bulizni akarsz olcsón, amint írtam régi magyar hangfal (Videoton, Orion), vagy ha találsz pár 10 eft-ért régi Sony, Pioneer, JBL, Bose, Technics, Wharfedale.

Ezek régi cuccok, a régi hangfalak nem igazán felelnek meg a mai dizájnnak, viszont a régi erősítők kifejezetten szépek, bár kicsit oldschool külsejük van. Ezeket ha jól választasz 10-20-30 eft körül megkapod.

PA-ban amit támogatok az a régi magyar Reflex, olcsó, helyben van, ami napig gyártanak, javítanak, aránylag olcsóak, ár/értékben alsó kategóriában a legjobb hangszórókat/hangfalakt csinálják. Erősítőkből szintén a régi magyarokat támogatom, Ágota, Füleki, Siva, Robson, talán Castone. Ezekben még van anyag, rézből vannak tekerve anagy trafók, van rendes hűtésük, túl vannak méretezve, elnyűhetetlenek, és amit ráírnak műszaki paraméterek, azokat 100%ban teljesítik. És nem utolsó sorban a szervizelésük is aránylag olcsó ha mégis tönkremenne.

2013. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha mai, új dolgokat akarsz vásárolni, akkor teljesen más a helyzet, szobában is, PA-ban is.

A mai alsó kategória PA-ban a SAL, MNC, Omnitronic, Reloop, König, Jaytec, Skytec, Ibiza, Dragon, és egyéb kínai vacak társaik. Olcsók, ráírják az erősítőre, hogy 2x300 watt, valóban 2x50-2x100 körül van, egy ezer wattos kínai végfok, 10-15 kiló. Egy ezer wattos Siva vagy Ágota 20-25 kilónál kezdődik. :) Tehát a kínaiban nincs, magyarban van anyag. Hangszóróknál ugyan így. Egy reloop, SAL, MNC hangszóróra ráírják, hogy terhelhető 300 wattal, valójában egy 100 wattos jóféle erősítő már lekoppintja őket, és kifekteti. Hazugság ami az adattáblán van teljesítmény, érzékenység, átvitel, minden.

Vannak olyan kínai gyártók, akiknek már egész jók a cuccaik. DAP audio, Tamp erősítők, Storm audio hangszórók, de ezek sem az igaziak, kb olyanok mint a régi magyarok. Viszont a magyarok még talán olcsóbbak használtan, mint a kínaiak használtan. :)

Ma ami jó, hangszóró: Mackie, Eminence, RCF, Beyma, Electro Voice, Celestion, és a jó magyar Garry. Erősítőkből a Crest, Crown, LAB Gruppen Powersoft, PKN utóbbiak digitális végfokoat gyártanak.

Ezek az átlag ember számára megfizethetetlen kategória, még használtan is, de még messze nem csúcskategória PA-n belül. Vannak gyártók, komplett nagy line array rendszereket gyártanak a több100 ezer fős koncertekre, rendezvényekre, erősítővel, ezek ára sok 100 millió forint. Meg persze ezek közül sok hangszóró, erősítő gyártó cég már 20-30-40 éve a piacon van, régen is jó cuccaik voltak, de akkor is drága volt. Minőséget meg kell fizetni.

Hifiben amit kerülni kell azok az egybecuccok, a SAL, MNC hangszórók, és a mainstream márkák: Sony, Pioneer, Samsung, Panasonic, JVC, stb... A Sony, Pioneer régen nagyon jó cuccokat gyártottak, de hogy a piacon maradjanak, ők is elkezdtek gyártani minden szarságot, és a mennyiséget a minőség elé helyezték. Kénytelen voltak leengedni a minőséget Samsung szintre a hangszórók, erősítők világában. Ma is kapni baromi jó Sony, Pioneer hangcuccot, de nem pár 10 ezerért, hanem sok 100 ezres nagyságrendbe kell keresgetni.

Az meg nyilvánvaló, hogy egy olyan cég mint a Samsung, aki kamerától, memóriakártyától kezdve, PC ramokon, mosógépen, mikrón át a TV-ig, bluray lejátszóig mindent gyárt, miért nem lesz sosem olyan minőségű, mint egy hangfal vagy erősítő gyártásra specializálódott cég. Sosem lesznek olyan erősítőik, mint az Arcam, Cambridge Audio, Denon, Marantz, Harman Kardon,Onkyo, NAD gépek, és sosem lesznek olyan hangfalaik mint a Bowers & Wilkins, Tannoy, Dali, Dynaudio, Heco, KEF, Wharfedale, Mission, Polkaudio, Hivi, Sound Arts gyártóknak. Rengeteg van még, talán ezek ismerősek lehetnek. Ezek alsó, és közép kategóriás cuccokat gyártanak, pár 10 efttól, százeres, egyesek pár milliós árakig, mégis nagyságrendekkel jobbak az olcsó cuccaik mint a mainstream márkák. Van az abszolút csúcsgategória ahol még ezen gyártók többségének sincs keresnivalójuk, ez a hi end. Egy nagyon sznob, nagyon különleges dolog ez, nagyon kevesen engedhetik meg maguknak, de nagyon nagy hanghűségű, mondhatni hibátlan hangú rendszerek (persze olyan nincs, de nagyon közel vannak hozzá). Pl. Mark Levinson erősítők, nem 1-2 10ezerbe, de nem is 1-2 millióba kerülnek. Nagyon el lehet szállni ha van pénzed.

2013. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
De neked amint írtam, szerintem anyagilag is, hangzást tekintve is, hangerőt tekintve is, pár 10 eft-ért a régi sztereó szobai erősítő, és régi nagy hifi hangdoboz lesz a nyerő. Jobban szól, szebben szól ha jó választasz, mint egy mai kisebb hifi rendszer 100eft-ért, és a mainstream márkák egybe mini hifijét, meg házimoziját egyenesen földbe döngöli, bár esztétikailag nem lesz olyan jó. De hát kompromisszumot kell kötni. :) Valamit valamiért.
2013. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

köszi mindent!!! :))

rengeteget segítettél. tevagy itt az oldalonn a legnagyobb arc :)))xd

2013. jún. 13. 13:49
 16/17 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)

Sikerült vásárolni már valamit?

2013. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
ha minden igaz holnap kapok pénzt amiből tudok venni majd egy űtős szettet. :))
2013. jún. 13. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!