Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fúrjak két lyukat a mélyhangna...

Fúrjak két lyukat a mélyhangnak ezen a hangfalon?

Figyelt kérdés

Igazság szerint túlzás hangfalnak mondani, de most hívjuk annak. A hangfal 1 db hangszórót (4Ω , 5W) és egy magasnyomó hangmembránt tartalmaz. A Wattszámhoz képest eléggé jól tud szólni, talán azért, mert a hangfal fából van. Valószínűleg ugyanilyen a hangszóró, mindenesetre nagyon hasonlít:

[link]


A kérdésem a következő: érdemes-e fúrni két lyukat a hangfal elejére, ahol távozhat a mélyhang? Jobban lehet-e hallani majd a zenében a mélyhangokat, ha a két lyukat kifúrtam? Milyen távolságból lesz hallható a változás?

A következő ábrán a két piros kör a kifúrandó lyuk:

[link]



2013. febr. 16. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennél rosszabbat nem is tehetnél!

Ha mégis tenni akarsz valamit, akkor lehet bele építeni basszreflex csövet, de az nem csak úgy, azt méretezni kell, mert megint csak rontanál a dolgon...

Keress rá a neten.

2013. febr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha lyukat fúrsz rá, akusztikus rövidzárlat keletkezik. A lyukon ellentétes fázisban fog mozdulni a levegő mint ahogy hangszó hajtja, így részben kioltják egymást a hanghullámok.

Az ötletet valószínűleg a basszusreflex konstrukció ihlette, az viszont csak a hangszóróhoz és dobozhoz hangolt cső esetén működik.

2013. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
71%
ilyen kis méretekben , watt-ban nem érdekes ! én 300 watt-os hangfalaknál szoktam 13-15 cm át mérőjű jukat és abba bass reflex csövet ! Ha fúrsz akkor elrontod a hangzását ! tompa hangja lesz
2013. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Az értékelést mindenki megkapta!
2013. febr. 23. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!