Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen digitális fényképezőgép...

MBS kérdése:

Milyen digitális fényképezőgépet vegyek? Több ajánlatot várnék. Várnék kompaktra is külön és Bridge-re is! Az árkategória olyan 50 ezer körül van (+-) várom a válaszokat, lehetőleg többet is!

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Senki nem tudja mire akarod használni, pedig ez döntő.

Vagy még Te sem tudod?

Ha valaki ajánlana gépeket, legalább 10-et lehet felsorolni mindkét kategóriából, értékeléssel együtt (mert ugye szeretnéd tudni miért is azt) sok oldal.

Járd körül a témát, szerezz alapfokú ismeretet, válassz gépet és kérdezz: jó lenne ez nekem erre és erre?

Fogsz választ kapni.... De így?

2013. márc. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Üdv! Egyelőre én sem tudom biztosan de várom a fotósokat, ha 10 van akkor meghallgatom mindet aztán elnézegetem melyik mit tud. Igazából az első saját gépem lenne, és mindenre használnám, ezzel kezdenék fotózni egyelőre hobbi szinten. Ennyi... makró is érdekel, tájak ilyesmi, amit egy hobbi fotós fotóz.
2013. márc. 1. 22:32
 3/11 A kérdező kommentje:
De nem bánnám, ha olyan írna aki azért ért is a dologhoz.
2013. márc. 1. 22:34
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


Rengeteg gép-teszt sok évre visszamenően, sok-sok gép adatlap, tesztképek. Hasznos cikkek, és jó fórum. Érdemes beleásni magad.

2013. márc. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi, esetleg konkrét modelleket tudna valaki ajánlani?

Üdv!

2013. márc. 2. 00:21
 6/11 anonim ***** válasza:

"De nem bánnám, ha olyan írna aki azért ért is a dologhoz."

Megköszönöm értékelésed, miszerint nem értek a dologhoz.

Ezt felfogván, már el is kezdtem oldalakat keresni, ahol a fényképezés alapjaival, optikákkal, azok tulajdonságaival, a gépen belül az érzékelőkkel (amely "digitalizálja" a ráeső fényt) foglakozik (bizony nem ugyanazokat rakják a mobiltelefonba, a kezdő gépbe meg a profiba, pedig ugyanaz lehet (!) a MegaPixel száma, na vajon miért).

Ha már többet tudok, jelentkezem.....

2013. márc. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 ne vedd a lelkedre, bizonyos alapfokú tudás szükséges ahhoz is, hogy valaki átlássa, milyen rengeteg dolog az, amit még nem tud. A kérdező, ha elkezd olvasgatni, pár hét alatt már lesznek erről fogalmai...
2013. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kb. erre céloztam... Bármilyen kérdésre, amelyből látom, hogy már bizonyos ismerettel rendelkezik, vagy utánanézett, és kérdése van, mert nem ért valamit, szívesen válaszolok, ha tudok, de "semmibe" válaszolni, nem sok értelmét látom, mert leírhatnám 5-10 oldalban a fényképezés alapjait, de ezt már megtették, hozzáférhető....

Az Edigital oldalán egyébként egész jó leírást láttam ebben a témában régebben, kezdőknek címszóval.....

2013. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"# 7/8"

Előzőhöz..

Nincsen ma csúcsgépem, régen még ugye a "mechanikus" időszakban mindent kézzel kellett beállítani... Ha rosszat állítottál be, oda a drága színes film.

A jó automata nagyon sok helyzetben megfelelően kiszolgál, de rá kell "segíteni". Ne legyen ellenfény, honnan jöjjön a fény, ha megválasztható a felvételi hely.

Amit pár éve és vettem, és nehezen kaptam: zoomos (ha lehet minél nagyobb látószögre nyitható, tele annyira nem érdekes, ha nagy a megapixel, utólag tudok "zoomolni") és legyen optikai keresője!

Nyári napon, annak háttal nem lehet rendesen látni a kijelzőt, akkor már nehéz a képet megkomponálni.

Más kérdés, hogy többet lát, mint mutat így, de tudom, mennyit hagyhatok el, mert úgyis rajta lesz....

2013. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy azért segítsek is:

[link]


Ezt olvasd végig, így némi fogalmak tisztázódnak és körvonalazódhatnak is igényeid, mi a fontos a különböző lehetőségekből számodra.

2013. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!