Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi az LCD TV és a Plazma TV...

Millenium Falcon kérdése:

Mi az LCD TV és a Plazma TV közötti különbség? Illetve melyik a drágább?

Figyelt kérdés

2013. márc. 4. 15:55
 1/10 anonim válasza:
Nem vagyok biztos benne, de én úgy tudom hogy az LCD tv kevesebb áramot fogyaszt mint a plazma tv.
2013. márc. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy LED kb 20%-kal fogyaszt kevesebbet, mint egy plazma, tehát közel sem annyira vészes a helyzet, mint azt sokan hiszik. 5-6 éve még tényleg elég sokat zabáltak a plazmák, de ez folyamatosan csökkent.

LCD nem tudom mennyivel fogyaszt többet a LED-nél, de valószínűleg az LCD és plazma között jóval kisebb a különbség.


Egyébként mindkettőből van olcsóbb, viszont plazmából szerintem sokkal több drága van. Pl. van 8k-s plazma, míg sima LCD 8k-s, de akár csak 4k-s tv nincs, akkor az már vagy LED vagy OLED.


Amúgy működési elv vagy mi érdekel?

Mert annak utána tudsz nézni te is, bár ha nincs valami alap elektro tudásod akkor valószínűleg sokat úgy sem mondana.


Ha meg az érdekel, hogy melyik miben jobb, akkor a válasz, hogy plazma jobb az LCD-nél (is), szebb fekete, természethűbb színek, sokkal kisebb input lag, nagyobb méretű lehet a plazma, nagyobb betekintési szög, nagyobb kontraszt, most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az LCD vagy LED TV ugyan az a LED csak a háttér világításra utal.A Plazma 2X annyit fogyaszt(110W) minimum mint egy LED LCD(39-50W) TV.A Samsung már nem is igen gyárt plazma TV-t.

Ha veszel mindenképp LED TV-t vegyél a plazma beég egy idő után az eladó legalább is azt mondta hiába a beégés elleni védelem semmit sem ér de nekik ezt is el kell adniuk.

2013. márc. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A LED Tv-nél 178fok a betekintési szög a Plazmánál ennél nagyobb akkor a háta mögül is látni a képet vagy mi van?????
2013. márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt szerintem egy nagyon objektív tesztet olvashatsz részrehajlás nélkül.

[link]

2013. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4


Annyi tv-re láttam már ezt a 178 fokot ráírva, aztán már 45 foknál is torzul a kép. Plazmánál tényleg 178 fok.

2013. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezért javasoltam azt az oldalt a kérdezőnek amit linkeltem hogy,objektív módon tudja meg ítélni a két technológiát.Egyébként az öcsémnek is plazma TV-je van(600Hz Samsung) és a konzol miatt mikor fehér a képernyő látni a beégett HUD-okat két oldalt.Ezért szempont az is hogy mire használja az ember.Pl:a plazma sötét helyen érvényesül jobban az LCD-nek nem számít hogyha világos szobába nézik ez tapasztalat.Anyáméknak és nekem is LCD/LED van idén karácsonyra vették én az enyémet valamivel több mint egy éve.A régi doboz után össze sem tudnám hasonlítani a látványt.De tény hogy,a plazma TV-ket olcsóbban meg lehet venni mint jó LCD/LED TV-t.A választás használat függő de ezt írja is a teszt.
2013. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző:


mikora a tv? Mert már vagy 5 éve simán megoldották a beégéses problémát, és már max ideiglenes beégés fordulhat elő, tehát tényleg játék közben a HUD ott marad egy kis ideig, és ha épp egyszínű a kép akkor látod, de 5 perc után el is tűnik.

Sötét szobába tényleg jobb a plazma, világosba meg a LED, bár úgy tudom a mai plazmák már ugyanúgy jók világosabb szobákba is.


Az meg hogy olcsóbb szerintem hülyeség, pont hogy a plazma a drágább általában.

2013. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amit többek között figyelembe kell venni, éppen múltkor néztem, egy méter fölötti korszerű LCD fogyasztása 100 Watt körül van hátul ráírva. kíváncsiságból mögé néztem a plazmának is. Az 400 Wattos fogyasztású volt. Húú. Meg kell bizonyosodni róla egy üzletben.


A másik az, hogy a plazma képe mindig helyezkedik, olyan mintha remegne ugrana egyet oldalra, le vagy felfelé, pedig csak a beégés elkerülése miatt léptetgetik a képet. Nekem nagyon zavaró lenne. Az LCD képe igaz, nem annyira kontrasztos, persze igen, de kicsi fény átszűrődhet a fekete kripta sötés videón is. Ha ez valakit zavar, ez egyéni lehet.


Na meg a plazmát kb 10 év múlva is meg kellene nézni. Arról marketingból senki nem beszél, akkorra a LED+LCD még kb. ugyanolyan marad mint új korában.

Ami LCD nem ledes, annak a fénye gyengülhet és mászhat a színe, mert abban gázkisülésű plazmaszerű elven működő CCFL fluoreszcens fénycsövek keltik a fényt, ami ugyanúgy öregszik, mint minden gázkisüléses fényforrás, köztük a plazma kisülésű is. Ráadásul a plazma képe nem elég fényes. Kicsit nagyobb fényerőnél roppant gyorsan elégne a fénypor, ezért korlátozták gyárilag a max fényerejét.

2013. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fogyasztásokat 2012-ben néztem.
2013. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!