Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség a fordítva...

Mi a különbség a fordítva beszerelt, és a simán beszerelt mélynyomók között? Zárt láda, vagy reflex láda? SAL vagy MNC? Javítható, ha a subwoofer recseg?

Figyelt kérdés

Első az lenne, hogy láttam olyat, hogy fordítva szerelik bele a ládába a mélyet, szóval hogy a mágnes kívül van, a membrán pedig a ládába irányul. Mivel másabb, ha így szerelem be?

Második az lenne, hogy mi a jobb? A zárt láda, vagy a reflexes láda? Szeretem, ha jól adja a nagyon mély hangot is.

Harmadik az lenne, hogy MNC vagy SAL?

[link] << SAL

[link] << MNC

Szerintetek melyik?

Na meg még van egy olyan problémám, hogy van hangdobozom, SAL piezzok és SAL mélyek, és az egyik mély valahogy recseg, vagy nem tom, mintha a tekercs hozzáérne valamihez, vagy gőzöm nincs mitől van, és hogy ez javítható házilag? Vagy esetleg mesterbá\\\' megtudja valahogy szerkeszteni? Vagy irány a kuka?

Köszi előre is a válaszokat


2009. szept. 12. 14:35
 1/2 anonim válasza:
Szia. először és mibe szeretnéd beszerelni? házi hifidobozba? vagy autóba. ha házi hangfalat szeretnél építeni ne fordítsd be a hangszórót mert tisztán csak úgy adja ki a hangokat a hangszórók előre sugároznak tisztán. ha brutál mélyeket szeretnél tegyél be egy reflexnyílást csak vigyázz ha kicsi nagy lesz a szélzaj ha nagy akkor meg elveszíti hatását. a zárt láda is képes nagyon alacsony frekvencián sugározni és tán még anyi hogy nem brummog kisebb a torzítás. ha kocsiba akarod beszerelni figyelj az impedanciaszámra mert nem mindegy hogy 4 ohmos erősítőre 8 ohmos sugárzót kötsz rá vagy 4 et. javaslom az mnc-t mivel 500hz magasabb frekvenciatartományba se némul meg mint a sal meg teljesítményét nézve is erősebb. a tekercserélssel meg ne foglalkozz dobd ki mert anyit nem éri meg rákölteni te meg úgy se tudod megcsinálni mert az már szaktudást igényel még egy egyszerűbb gumiperemcsere menne is házilag. rem segítettem
2009. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, sokat segítettél :)

Igen, azt kihagytam, hogy szobámba lesz. Külön ládába akarom, de átgondoltam, és inkább 30 centist veszek... Köszi a segítséget, üdv.

2009. szept. 16. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!