Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » ASUS - EEE PC 2G Surf netbook...

ASUS - EEE PC 2G Surf netbook van valakinek?

Figyelt kérdés

Általában halvány zöld- fehér színük van.


Az a gondom vele, hogy nagyon lassú, pedig szinte semmi sincsen rajta, csak 1-2 kép és ha valamit le akarok rá tölteni (mondjuk a hangot, mert hangszórója van, csak éppenséggel hangot nem ad ki) akkor azt írja, hogy nincs elég hely...pedig mint írtam üres az egész, ráadásul van benne egy 8GB-os memóriakártya, ami szintén üres.

Win 7 op. rendszer van rajta, lehetséges, hogy ez a gond?



2013. márc. 6. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni mennyi ram,( memória) van benne. Ha az eredeti (256MB), akkor ezzel lesz a gondod. A win 7-nek legalább 1,5-2 GB ramra van szüksége. A win 7 starter is 1GB rammal működik rendesen. Ha kevés a memória, akkor a merevlemezből fogja pótolni a hiányt (ez a virtuális memória).

Ez okozhatja neked a rendszer lassulását.

2013. márc. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor milyen op. rendszert tegyek rá?
2013. márc. 7. 22:53
 3/6 gelencser12 válasza:
Tegyél rá Windows XP Home-ot. Asus-tól le lehet tölteni a drivereket. Virtuális memória kikapcs, C: meghajtó tömörítésének engedélyezése, hibernálás kikapcs, és akkor kb400-500MB helyed is lesz. Nekem amúgy 512MB a ramja, pedig ez a nem cserélhető változat.
2013. márc. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem pont ilyen gépem van. :) asus eeepc 800 mhz 2g surf. 2 gb az ssd kártya,amin a rendszer van. Nekem van benne még egy 4 gb os sd kártya is,de az ssd re telepítettem xp professionalt,aztán kiszedtem a rendszerből a felesleget,és már működik is kiválóan,gyorsan,megbízhatóan. nagyon megvagyok elégedve vele. :) szerintem az xp elég rá bőven,ha pedig nem akarsz xppt használni,akkor inkább linuxot tegyél rá vagy ubuntut.
2013. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ha kikapcsolod a rendszer visszaállítást,és megjelenitteted a rejtett mappákat,akkor a rendszerben keresd meg az inf mappát,és töröld a tartalmát. abban nem használt driverek vannak. nekem kb majdnam egy gb szabad helyem van a 2 gb os ssd lemezen xp professionallal. :)
2013. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 manominator1992 válasza:

Windows 7 rendszert tenni erre a kis gépre olyan mintha egy kispolszki motort tennél egy ifaba.

Ezt a gépet bővíteni nem nagyon lehet, alapjába véve 512 mb ddr2 rammal adtak ki és az alaplapra épített 2 gb merevlemezzel. De van egy windows xp amiből minden feleslegeset kivettek, és telepítés után marad kb a 2gb-bol 1.2gb-t, csak angol, és magyarosításra negyed év után se jöttem rá . Angol a billentyűkiosztás is ezert nem tudok ékezetet írni [ utólagos google javítással javítottam ahol tudtam ]. ubuntu felejtős minimum 2.4gb kell neki az újaknak meg 3.1gb. de win 7 et nem érdemes . sima alap xp is fel megy rá , csak akkor ott neked kell felesleges dolgokat torolni, ami ha nem hozzáértő csinálja akkor rendszer halálhoz vezethet. linux-ot felesleges feltenni otthoni használatú gépre. androidot is lehet tenni rá ... az is felesleges.

Jó ki gép ez, de nem kel tőle sokat várni, noteszgép, könyvek egyebek íróinak tökéletes ha ügyesen van telepítve.

2013. dec. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!