Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » -50 db mikrofonnál jó érzékeny...

Y-Cápa kérdése:

-50 db mikrofonnál jó érzékenységnek számít?

Figyelt kérdés
Vettem egy Audio-Technica ATR6250-est, de nem vesz fel hangot, csak ha a számba veszem. Állítólag -50db az érzékenysége. Ez jó? Lehet, hogy gyári hibás a mikrofon?

2013. márc. 11. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Elemet beletetted?

Erősítő melyik bemenetére csatlakoztattad? Vonalszintű bemenet kevés neki.

Ez egy sztereo kondenzátor µfon. Nagyimpedanciás előerősítő illik hozzá.

2013. márc. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Erősítőm nincs hozzá, lehet, hogy az a baj?
2013. márc. 11. 21:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Mennyi egy ilyen erősítő ára? (A legolcsóbbé, ami azért nem szar)
2013. márc. 11. 21:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem hibás, de elég kicsi a kimeneti jelszintje.

- 50 dB azt jelenti, hogy (ne kérdezd miért, hosszú, gyári adatlapról van az apróbetűs részből) 1 kHz-en 94 dB hangnyomásnál 3,1 mV jelet ad le.


Összehasonlításul, egy nagymembrános stúdiómikrofon jelszintje ilyen hangnyomásnál akár 20-25 mV is lehet.

2013. márc. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Aha, és úgy halottam, hogy a kondenzátor mikrofonok sérülékenyek. Lehet hogy megsérült kiszállításkor?
2013. márc. 12. 20:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Ha csak úgy bedugtad egy vonalbemenetre, akkor ez a -50dB érzékenység kb. arra elég amit leírtál. Belekiabálsz, és alig hallani valamit.
2013. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
...ezen kívül egy mikrofonkapszula lehet rossz, elképzelhető ilyesmi, bár az Audio-Technikára nem jellemző. De olyan, hogy egy sztereó mikrofon mindkét kapszulája ugyanolyan rossz, az szinte kizárt.
2013. márc. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A jobb oldalon kicsit jobb, de az sem nevezhető jónak
2013. márc. 13. 14:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy a mikrofon jó, te nem használod a megfelelő eszközzel. Világosan leírtam, hogy a -50dB érzékenység mekkora kimenő jelszintet jelent mekkora hangnyomásnál. Arról nem a mikrofon tehet, ha neked ez a jelszint kevés.
2013. márc. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, hogy leírtad, de vannak unboxing és preview videók is erről a típusról amikben a hang jobb mint nálam. Ugyanúgy használtam mint ők.
2013. márc. 16. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!