Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kutyafotózáshoz milyen objektí...

Kutyafotózáshoz milyen objektívet?

Figyelt kérdés

Nem most gondolkozom objektívben, de azért gondoltam felteszem a kérdést...

Nikon D90-em van, 18-105-ös objektívvel, Első komoly gép, nagyon tetszik, de kutyafotózáskor néha kevésnek érzem az objektívet, nem elég hosszú. Nagyon nagy íveket futnak a kutyák, általában nem a lábunk között...

Milyen objektív lenne megfelelő? Nem a legdrágábbra gondoltam, de azért szemetet sem szeretnék. Legfőképpen Nikon érdekelne, de ha valakinek van tapasztalata mással, az is jöhet.

Előre is köszönöm!



2013. márc. 12. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Sigma olcsóbb mint a Niko,és ugyanolyan profi!
2013. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, a Sigma első jó minőségű objektíve a tavalyi fix 35 f1.4, a többi inkább harmatos volt kategóriáján belül. De legalább olcsóbb is. Ehhez képest Nikonéknál már sikerült összerakni pár profi üveget.


A kérdezőnek egy tele zoom kell, ami hatvanezertől felfelé kapható. Jó volna tudni, mennyi fény van, és mennyi a pénz keret. Elsőre azt mondanám, hogy Nikon 70-300.

2013. márc. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm!

fény változó, tűző naptól félhomályig... de az utóbbi ritka, nem szeretem a gépet sötétben cipelni, plusz nem látok szürkületben... (farkasvakság...)

mivel nem a közeljövőben lenne az objektív, egyenlőre esélytelen, ezért nemtom, de 150-nél többet nem hiszem, hogy tudnék rá szánni. 100 alatt lenne jó igazából.

2013. márc. 13. 17:48
 4/4 gergoap ***** válasza:

Én is a 70-300-at ajánlanám!

Nekem 55-300-am van, de az elég lassú mozgó témákhoz.

2013. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!