Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Akár hova forgatom a parabolát...

Akár hova forgatom a parabolát, nem lát műholdat. Miért nem? A többi lent.

Figyelt kérdés
Vettem parabolát van egy egységünk is kártya benn minden frankó neten rákerestem merre áll a Thor nevű műhold ás akár hogy állítgatom,tekerem jobbra balra fel le nem talál semmit mi lehet a gond?
2013. márc. 14. 20:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hívj ki szakembert, az ráköt egy műszert és azzal pikk pakk beállítja neked. Nálunk ez akkor volt mikor a hó leesett a tetőről és a parabolát elfordította. Kijött egy T-Home os csávó és így megcsinálta.
2013. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy láss is valamit azért ennél több kell, főleg ISMERET..

1. Az antennának 1-2 fokon belül kell a hold irányába állnia, nagyobb eltérés nem lehet.

2. Ugyanez igaz függőleges "bólintásra" is.

3. A fej helyzete sem mindegy a tartóban, az előre hátra állítható.

4. A fejnek van egy elforgatási szöge (azaz nem függőleges áll), ez kb. 17 fok.

5. Hova van programozva a beltéri?, mert hibátlan antenna, fej beállítás esetén is tudok "sötétet" látni, ha rossz transzponder frekvenciák és adatok vannak benne?

Fentieknek egyszerre kell teljesülni.....

Még sorolhatnám, a dolog ugyan nem bonyolult, de ismeretek hiányában elég nehéz ügy. Anélkül nehéz eltalálni bármit is.

2013. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ ismeret hiányába vagyok abszolút.

Igen azt látom, hogy a fejet lehet előrébb és hátrébb is és tekerni is lehet énn próbáltam jobbra és balra is 10 fokkal elállítva de ugy se jött semmi Ausztriába vagyok és upc -t szeretnék beüzemelni a thor műholdra.

2013. márc. 14. 20:56
 4/13 anonim ***** válasza:

A műholdvevőt állítsd (programozd) 12418MHZ, polarizáció Vertikális (vagy auto, ha van), FEC 7/8, SR (símbolrate) 28000 transzponderre.

itt van szabadon vehető program, a PokerChanel, most is megy nálam természetesen. Itt állítsd a műholdvevőt abba a funkcióba, ahol mutatja a térerőt, jelminőséget...

Amig ez nincs meg, addig nem tudsz tovább lépni...

Na most az antenna: itt egy program: dishpointer.com.

Beírod adataidat, Googlee térképen mutatja merre kell állni az antennának. Megadja az iránytű szögét is.

Itt kettő van: a mágneses és az "igazi", mert a mágneses pólus nem egyezik meg az igazival.

Ott van a bólintási szög is, hátul kell találnod skálát, ezt állitsd indulásnak 323 fokra. Aztán majd eggyel feljebb/lejjebb.

Na most lehet forgatni igen lassan az antennát... Dióhéjban, sok sikert. Ne erre utaltam, az ismeret.

Van egyébként kb. 10 Euért kapható műszer, bekötve a fej és antenna közé, TV-t se kell látnod, mutatja, ha holdat találtál. Hogy melyiket, az más kérdés, de ha már van hold, az fél siker, ha van ismereted, tudod mit "találtál" el, onnan már tudod, merre van, amit keresel....

Na most az antenna

2013. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32 fok az a 323....
2013. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor nincs veszve minde- még játszok vele köszönöm.
2013. márc. 14. 21:31
 7/13 anonim ***** válasza:
www.dishpointer.com ,megjelolod,hogy hol vagy,kivalasztod a thort es megmutatja merre kell allitanod a lavort,milyen elevacioval es merre kell tekerned a fejet . Fel ora alatt beallithato
2013. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Segíthet a Satlex.net is (bár ugyanazt adja mint a másik, miért is adna mást?

[link]

2013. márc. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kgpassat válasza:

Egyáltalán jó irányban keresed a Thor-t?

Parabola mérete?

2013. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kgpassat válasza:
2013. márc. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!