Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » H.264-es kódolásban ha tárolom...

H.264-es kódolásban ha tárolom a családi videóimat a háromszor akkora mov helyett, az megfelelő? Vagy inkább őrizzem meg a mov-ot is, amit eredetileg a Canon EOS 500D-vel vettem fel?

Figyelt kérdés

2013. márc. 17. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
én megtartanám az eredetit is , mivel a konvertálással romlik a minősége, nem lesz olyan jó minőségű mint az eredeti !
2013. márc. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A mov azért olyan nagy, mert pixelenként eltárolja? Akkor ezek szerint a H.264 az veszteségesen tömörít? És veszteségmentes tömörítést melyik codec tud?
2013. márc. 18. 13:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Az h.264 kódolás normális esetben veszteséges. Állítható a minősége. Nyilván jobb minőség nagyobb fileméretet okoz.


A mov egy úgynevezett konténer formátum: többféleképpen kódolt videót is takarhat.


A Canon EOS 500D speciel pont h.264 kódolást használ, szóval már eleve ilyen kódolásban vannak felvéve a videóid. Nyilván jobb minőségre van állítva a kamerában az encoder, ezért negyobbak a fileok.


Ha veszteségmentesen van tömörítve egy hd felvéttel, akkor kb 2 GB-ot foglal 10 percnyi videó. Erre szerintem nincs szükséged.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak:

próbáld meg áttömöríteni kisebb fileméretre, és nézd meg, hogy a kapott minőség megfelel-e neked.

2013. márc. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor az a nagy kérdésem, hogy van ennek az egésznek értelme? Ha az ember utána veszteségesen tömörít, akkor nem jobb eleve rosszabb minőségben felvenni?
2013. márc. 20. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!