Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tükörreflexes fényképezőknél...

Tükörreflexes fényképezőknél láttam a neten olyat, hogy konverter. Nem találtam magyarázatot, hogy most akkor pl egy 2x-es konverter megduplázza a gyújtótávolságot? Pl egy 300 mm-es obira ráteszem, akkor az ergo egy 600mm-esként funkcionál?

Figyelt kérdés
És ha így van akkor van-e minőségromlás stb....megéri e megvenni egy ilyet?

2013. márc. 19. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Minőségromlás árán valóban létezik 2x, de van 1.5x nyújtó feltét is. Egy másik fontos tényező, h az optika fényereje lecsökken a nyújtás arányában.

Egy ilyen konverterrel készített kép sosem lesz olyan tűéles, mint a gyári, erre a feladatra tervezett optika.

Csak akkor éri meg, ha jóval olcsóbb és nincsenek minőségi elvárások.

2013. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Olcsóbb kategóriában (nikon d80/ AF Nikkor 70-300 mm 4-5.6) megéri ilyet vásárolni? Amatőr madárfotózáshoz...
2013. márc. 19. 22:31
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg sajnos, mivel a munkarekeszed annyira lecsökken, hogy nem fogsz tudni automatikusan élességet állítani, ráadásul egy ilyen obinál aminél elve nem túl acélos a rajzolat, még többet ront mint esetleg egy rövid de profi objektívnél.


(Ha hasznos voltam akkor kérlek bökj a zöld kezecskére. :)

2013. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi! ÉS ha már itt vagyunk, akkor egy amatőr kérdés( egy amatőrtől...:) Hallom sokszor hogy az obi rajza így meg úgy... most az pontosan mit jelent? Hol tudom megnézni hogy melyik obinak milyen a rajza? :)
2013. márc. 19. 22:40
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt általában a képalkotási minőségre használják, amolyan szakzsargonként, nem igazán kézzel fogható dologról van szó, de itt pl. elég sok lencse képét össze tudod hasonlítani:

[link]

2013. márc. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezer hála!
2013. márc. 19. 23:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jó válaszok, egy kicsit szólnék bele: általában a konverterek 2x és 1,4x-esek, nem pedig 1,5x. Az 1,4x egy blendével, a 2x két blendével csökkenti a fényerőt, miközben a gyújtótávot megnöveli.

(A számok a szabvány rekesz sor miatt vannak így, mert a bejövő fénnyel nem a rekeszátmérő, hanem annak négyzete arányos)

2013. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lehet, hogy maradok az eredeti ötletemnél: egy 500mm-es Danubia obinál, ami elég olcsó, mert F8-as csak...Kezdő madárfotózáshoz jó lesz, nem nagy anyagi ráfordítás ha úgy nézzük (~30 ezer forint).
2013. márc. 20. 22:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Az F8 fényerővel az a baj, h nem elég kicsi a mélységélessége. Ezáltal a távolról készített madárfotókon nem fog olyan élesen - vagy inkább homályosan :) - elkülönülni a tárgy az elő- és háttértől.

Használd mindig a legnagyobb rekesznyíláson. Sok örömet benne! :)

2013. márc. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok benne biztos, hogy a Danubia jó választás. Elég lágy, nagy a kromatikus abberáció, és f8, ami még 500 millin is sötétnek számít. Hasonló árkategóriában lehet fogni régi, manuális Pentacon, Leica, MTO, Jupiter vagy hasnoló obikat. Pentacon 500 f5,6, Leica Telyt 560 f6,8, hasonlók.


Viszont készülj fel rá, hogy ekkora gyújtótávot már elég nehéz kézből kitartani, szükséged lesz egy állványra (kivéve, ha válltámaszos fotópuskát veszel, pl. Leica telyt sorozat).


Nézz szét a használt adok veszek fórumokban, pl. az indexen.

2013. márc. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!