Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Gyári szám alapján ki lehet...

Gyári szám alapján ki lehet deríteni, hogy melyik boltban lett értékesítve, mondjuk egy mp4 lejátszó vagy egy ipod? Vagy esetleg, hogy melyik városban?

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Hol és hogy keresnél rá?
2013. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ezért kérdezem, nem hiszem hogy interneten keresztül működne. Esetleg a gyártóknak telefonszáma, ahol lehet érdeklődni, nekik lehet róla adatuk, egy rendszerben.
2013. márc. 28. 13:10
 3/6 Golan Trevize ***** válasza:

Márkától és bolttól függ.

Ha márkaboltban, vagy hivatalos viszonteladóál adták el, akkor ha vannak megfelelő kapcsolataid, simán.

2013. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Chello ***** válasza:

Elvileg végigkövethetőnek kellene lennie.

J_ó esetben minden kereskedő legalább annyit feljegyez, hogy mettől meddig gyáriszámok között rendelt készülékeket.

Nem tudom, hogyan működik, de elvileg ha belép egy ellenőr mindenről ami a boltban található bizonyítania kell tudni, hogy honnan származik.


Megint nem tudom, de volt itt egy felvetés miszerint, ha saját kertedben növesztett virágot adnál a virágboltos ismerősödnek, hogy adja el arról is kellene tudnia bizonyítani honnan van neki.


Ha ez nem lenne akkor lopott cikk boltok nyílnának. Így is vannak csak úgy hívják őket, hogy bizományi.

2013. márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Golan Trevize ***** válasza:
Jut eszembe: garanciapapír alapján egyértelmű, hogy hol és mikor adták el.
2013. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Még 3 éve lopták el az ipodom, sajnos kb 1 éve megszabadultam a papíroktól, gondolván nem látom újra. De most hirdetések között találtam egy ugyanolyat és reméltem hátha van esélyem meg tudni, hogy az enyém-e.

Attól félek hogy a boltban sem tudom már megkérdezni, mert azóta megszűnt, másik városban vettem majd csak később tudom megnézni, esetleg megkérdezni náluk.

Gondoltam megkérdezem hátha járt így valaki, vagy tud erről valaki valamit =)

Logikusnak tűnik hogy a boltnak tudnia kell náluk adták-e el, erre én is gondoltam, csak valószínű már nincs ott az a bolt.

2013. márc. 28. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!