Hogyan lehet egy laptopon fotókat utómunkázni? Hiszen a képernyő dölészszögétől függ az egész, ahogy látom.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 1. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egy laptop nem igazán alkalmas a fotók utómunkájához, ha mégis muszáj, akkor a következőt tudod tenni: hivass elő egy kalibráló képet egy laborban (mondjuk ahol egyébként is előhivatnál, vagy amit jónak tartasz és próbáld meg hozzá kalibrálni a kijelződ. Sajnos más esetben előfordulhatnak durva színösszeállítások, pl lehet egy másik kijelzőn zöld az a bőr, ami nálad tökéletes, ..., ...

Kalibráláshoz ezeket a képeket ajánlom:

[link]

[link]

[link]

Ez a cikk is hasznos lehet: [link]

És figyelj rá, h mindig szemből nézd a monitort.

2013. ápr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A kijelzők nem egyformák, olyat kell választani, amelyiknek nagy a betekintési szöge. Meg persze csak elkerülhetetlen esetekben kell laptopon dolgozni ilyen munka esetén. Otthon köthető rá monitor is.
2013. ápr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
A MacBook nem jó erre a célra? Csak és kizárólag valami jó minőségű monitor?
2013. ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
és ha megvan a kalibráló kép, akkor hogyan csinálom meg a fotómat? Mi az amit állíthatok úgy, hogy a színek egyszerre tartsanak a megfelelőhőz? Szóval azt kérdezem, hogy a szokásos dolgok közül mivel kell játszanom: színhőmérséklet, kontraszt, brightness, gamma, stb. (nem soroltam fel az összeset)
2013. ápr. 2. 11:07
 5/13 anonim ***** válasza:
Laptopon nehéz, majdnem lehetetlen. Elöször is telepíts fel a gépedre egy képszerkesztő programot! Nem kell ragaszkodni PhotoShop-hoz, számtalan egyszerűbb, könnyebben kezelhező program is létezik. A teljesség igénye nélkűl, csak javaslat (PhotoFiltre, FastStone PhotoViewer,Picasa stb.)Valamennyi itt felsorolt programmal szinte mindent tudsz változtatni a képeiden. A színeket együtt tudod telíteni vagy éppen a telítettséget csökkenteni, vagy a túltegő színeket egyenként csökkenteni.
2013. máj. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazából továbbra sem értem. Egy kalibráló színes fotót elküldök a fotólaborba, amit előhívnak. Eddig ok. Bár nem értem, hogy az miért kell mindenféle színskálát tartalmazzon, nem lennének elegendőek az alapszínek? Gondolom nem függhet végtelen sok paramétertől a különbözőség, hanem csak néhány paraméteres kalibrációra van szükség, nem? Pontosan milyen paramétereket kell kalibrálni? És ha a monitoromat kalibrálom, akkor utána minden ok? Vagy valami icc profilt kell elküldjön a labor nekem vagy én neki?
2013. máj. 18. 09:32
 7/13 Adapter007 ***** válasza:

Nekem nincs kalibrált monitorom.

Notebookon állítom be én is a képeket.

A kalibráló kép azért kell, hogy fogod a papírképet, a monitor mellé helyezed. Megnyitod ugyan ezt! a képet a gépeden, és összehasonlítod, megnézed mi a különbség a kettő között. A lényeg, a végeredmény ugyan az legyen. (tehát miden esetben olyan képet kapj a laborból, amilyet a monitorodon beállítottál)


De ezt nem képszerkesztő programba csinálod!!! Hanem a grafikus kártya menüjében állítod be : Fényerő, kontraszt, árnyalat, telítettség skálával.

A neten sok ilyen leírás van, hogy kalibrálj házilag. Van egy Ökölszabály: Mindig ugyan azon a helyen, ugyan olyan fényviszonyok mellett (ha sötét a szoba, akkor mindig legyen sötét) dolgozz a notebookkal, és a dőlésszög is mindig olyan legyen, mint amikor kalibráltad (ahogy írtad a dőlés szög is beleszól a dologba), sőt kell egy kis idő bekapcsolás után, hogy egyenletes legyen a kijelző fényereje, no' meg a notin ha akksiról megy a kép, visszaveszi a rendszer a fényerőt, úgyhogy ez is becsap...


A színskálák, a fekete-fehér árnyalatai azért kellenek, hogy ellenőrizd, minden szín helyesen jelenik e meg a monitorodon, megjeleníti e az összes szürke árnyalatot, stb. Viszont, ha összekalibráltad a monitorodat a fotólaborral, egyet ne felejts el, csak azzal a laborral kalibráltad össze, és fontos tudnod, hogy a képbe a laborban belenyúlnak e. (sok helyen, világosítanak rajta a megkérdezésed nélkül)


Én így csináltam meg az én monitoromat:

[link]


Ezzel sikerült elérnem azt, hogy az jön vissza a papíron, mint amit küldtem. Csak van egy "hátrány" is. Rajtad kívül senkinek nincs kalibrált monitora, akinek mutogatod a képeidet pl a neten, és ők szintén másmilyennek látják majd. Általában világosnak, és nem rikítóan színesnek...

2013. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És ha van 1000 képem, akkor mindegyiket állítgatni kell, mert a nyomda egy picit máshogy nyomtat? Nem lehet automatizálni?
2013. máj. 19. 17:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Photoshop makró - persze ha minden képen ugyanazt akarod módosítani.
2013. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vagy LR. :)
2013. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!