Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik TV-t vegyem? Az aktív...

Melyik TV-t vegyem? Az aktív vagy a passzív 3D-t vagy esetleg egy sima FullHD-t? Megéri +30000 forint a 3D miatt?

Figyelt kérdés

Három tévét néztem, ezek közül melyik a legjobb választás, ha legalább 6-8 évre tervezek? Az alábbiak közül melyik a legjobb? Én a 3D-s LG-re hajazok.


Samsung UE33ES6100-aktív 3D,130000 forint

LG 32LM620S-passzív 3D,130000 forint

LG 32LS5600-sima FullHD,100000 forint



2013. ápr. 2. 19:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Én meg samsungra hajaznék.:)) Mindenhol azt olvasom, hogy az aktív 3D sokkal élethűbb képet ad. Nekem is ilyen van, nagyon szeretem, a 3D is megérte. A samsung jobb!
2013. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem egyébként passzív, nekem is ez van az LG LM620S szériából, csak nekem 42"-os. Imádom. :D

2013. ápr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
56%
Az LG 32LS5600 sima FULL HD-s tévét vedd meg, a 3D minőséget úgy sem tudod annyira kihasználni. Magyarországon jelenleg 0 3D csatorna van.
2013. ápr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Jelenleg.Hosszú távra tervezek+PS4-hez lesznek 3D-s játékok.
2013. ápr. 3. 13:26
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
+ egy csomó filmet lehet letölteni ncore-ról.
2013. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ma megnéztem mind a két fajtát, egyértelmű, hogy az aktív jobb!
2013. ápr. 3. 20:50
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szoktam ajánlani én is, hogy meg kell nézni élőben.

Az aktív 3D nem villog, viszont a passzívnak csíkos a képe a hozzá tartozó szemüveggel, abból a távolságból, ahonnan a full hd felbontást kellene nézni. Ez nem is csoda, hiszen a passzív 3D a felbontás kárára tudja csak átvinni a bal és jobb szemnek szánt képet. Ezért hiányos, hibás 3D megjelenítésű a ma használatos passzív rendszer.


Ellenben tervben van egy tényled full hd-re képes passzív szemüveges rendszer is, amit még nem árulnak. Ott a képernyő előtt egy hatalmas szűrő kapcsolgatja a polarizációs síkot. Annál majd meg marad a full felbontás és még csíkok sem lesznek a képernyőn.


A passzív rendszerű televízió egy félre sikerült dolog, ha a 3D megjelenítést szeretnénk FULL HD felbontásban elérni, mivel csak annak a felére képes. Persze a semminél az is jobb, de ha lehet választani akkor inkább kicsivel többért a tökéletes, teljes 3D felbontású aktívat érdemes választani ha már százezres nagyságrendű kiadást tervezünk.


Amit a villogásról mondanak,. az csak a gyengére sierült LG rendszer ellen reklámja, mert önmagától mindenki látja, hogy melyik a jobb. A félrevezető reklám filmjüket meg esetleg elhiheti valaki és akkor mellettük dönt, hogy el tudják adni a hulladékaikat.


Persze az LG televíziók is tökéletes, teljes felbontású képet tudnak adni, ha nem vesszük fel hozzá a 3D szemüveget. De végülis ne veszünk technikailag hiányosat, ha már pénzt adunk ki érte.

2013. ápr. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Tegnap, amikor megnéztem, a passzívval kezdtem, szép képe volt. Átmentem egy aktívhoz, és leesett az állam. Visszamentem a passzívhoz és gondoltam magamban : Mi ez a sz*r? Bocs a kifejezésért, de egyértelműen látszik, hogy az aktív szebb(sokkal).
2013. ápr. 4. 08:32
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, mert az aktív teljes felbontású 3D-ben is

és a passzívnál ott vannak a minden második sorban a fekete csíkok.

Gondolom mindegyiket a hozzá adott szemüveggel nézted, mert azzal jön jól ki a hatalmas különbség.

2013. ápr. 5. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Csöndben megjegyzem, hogy az aktív 3D-nél nagyon sok embernek fáj a feje, vagy szédül, tehát ha aktív mellett döntesz, előtte nézz valahol legalább 1 órát aktív 3D-t, hogy nincsenek-e kellemetlen tüneteid.

(goggle-n rákereshetsz, hogy miért van és hogy működik az egyik illetve másik)

2013. ápr. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!