Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kezdő vagyok, egy belépőszintű...

Kezdő vagyok, egy belépőszintű tükörreflexes gépet akarok venni, mit ajánlotok? Igényeim: ASP-C méretű szenzor, HD videó, expozíciós sorozat, B záridő, timelapse fotósorozat (nem muszáj összefűznie videóvá) nagy látószőgű objektív

Figyelt kérdés
Továbbá olyan gép kell, amihez nagy választékban kapható objektív, ha később még vennék hozzá. Nekem sok-sok nézelődés után a Nikon D5100 + Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6 VR kitben tetszett meg. Ez a max amit egyelőre költenék rá, de ha ugyanilyen tudású még jó ideig használható olcsóbb gépet tud ajánlani valaki azt megköszönöm.

2013. ápr. 4. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mennyi pénzt szánnál rá?

Szerintem kitűnő gép a Nikon D3100. Én tegnap vettem meg a 18-105mm-es kittel. Imádom! Gyönyörű képeket készít!

Írj privátban,ha gondolod.

2013. ápr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Huhúú mégvalaki akinek nem a tele, hanem a nagylátószög a fontos. :) Mik a gyakori témáid?

Nekem parkok, ahol akadnak érdekes fák, illetve városok. A kompaktom mellett néha le kellett volna bontanom a várost vagy kivágnod a parkot, hogy a téma beleférjen a képkivágásba.


Nikon D3200, Nikon D3100.


Ezek voltak a kiszemeltjeim.


De láttam egyik boltban olcsóbbért Canon 1100D-t, ugyanúgy 18-55-ös alapobival, mint a Nikonok, ugyanúgy tud közelit, mint a Nikonok, és a szenzora ugyan kisebb, de szerintem, a számok alapján, nem számottevő. És a rekesznyílás legnagyobb mérete is ugyanúgy f3.5. Tehát a lényeg egyezik.

De adtak hozzá táskát és kártyát is.

Megvettem.


Szóval szerinte Te is gondold meg, ha látsz ilyen lehetőséget.


Amúgy szépen fotóz, a manuális fókusz aránylag jól kezelhető, de általában nincs rá szükség. Pici rügyeknél kellett csak használni, ott is csak néha.

Mélységélességet szépen állítja az automata.

Szépet csinál közelre. Igazából a kompakt is tudja ugyanezt, csak emennél nem kell vaku használata esetén expozíciókorrekciót állítani, valamint gyönyörű kis mélységélességet állít be. Tehát innentől mégis ég és föld, még ha maga a téma ugyanolyan is.

Szóval elégedett vagyok.



Amúgy nekem is mindenki a Nikon D3200-at, D3100-at javasolta, így én is. Van jól fotózó ismerősömnek, jól szolgálja őt.


De mondom, megfontolásra ajánlom, ha látsz hasonló akciót, mint én.

(Olvasgattam fórumokat, és hála Istennek a Canonról se olvastam sok rosszat, az alapobira panaszkodnak sokan, dehát az már csak így van, tudvalevő, mindenki rögtön plusz objektívekre gyűjt.)

2013. ápr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Először is köszi a választ. A gépekben amiket mondtál nincs expozíciós sorozat, ez is fontos, írtam is. Még mindig a D5100 tűnik nekem a legjobbnak, sajnos kitben nincs hozzá nagy fenyereju objektív, külön megvenni meg drága, de valószínűleg, ha benne leszek nyakig a témában az lesz a következő beruhazasom. Sokat foglalkozok photoshoppal, de a kompakt gepem már kevés a terveimhez, tájképekhez kell nagy látószög, igazabol a 18mm 1.5X szorzoval is még kevés de ezt a veszteséget túlélem :) , illetve rossz fénynél is sokat fotozok, ehhez meg majd jo fenyereju objektív kell egyszer, valószínűleg uv infra és polár szűrőkre is fájni fog a fogam, De csak szép sorjában.
2013. ápr. 6. 11:41
 4/6 A kérdező kommentje:
A kit, amit irtam 140-150 Ft között mozog normális boltokban
2013. ápr. 6. 11:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja ez nem tudom, mi, amit szeretnél, de sorozatfotót tud az enyém. Véletlenül ki is próbáltam, megijedtem, hogy mit csinál. :D
2013. ápr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát ez olyan sorozat ami a lehető legrövidebb időn belül, tehát ugyanarról a témáról készít egy alul- egy normál és egy túl exponált képet, a 3 képből később lehet 1 képet szerkeszteni, akár csak kisebb javításokat akár egy HDR fotót csinálni, vannak gépek amik HDR egyesítést alapból is tudják, de az nem lényeg mert photoshop szebben megcsinálja, a lényeg hogy ilyen fotósorozatot tudjon a gép, ez nem egy nagy was-ist-das egyébként, mégis szándékosan kihagyják a belépőszintű gépek nagyrészéből. Pedig hasznos dolog annak, aki utólag szeret képeket szerkeszteni. pl a nemrég kiadott D3200-ban sincs benne
2013. ápr. 6. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!