Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményetek erről a...

Toomii kérdése:

Mi a véleményetek erről a konfigról?

Figyelt kérdés
ASUS Maximus V GENE; Core i7-3770K; CORSAIR 16GB Vengeance LP DDR3 2133MHz CL9 KIT; ASUS GTX660 TI-DC2O-2GD5; SEAGATE 3TB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3; SAMSUNG 128GB SATA3 SSD; CORSAIR Carbide Series 500R Fekete/Fehér; CORSAIR HX Series HX650; CORSAIR Hydro Series H100;

2013. ápr. 6. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Samsung SSD helyett inkább OCZ Vertex 4-et vegyél, vagy esetleg Corsair Neutron GTX-et, a többi rendben van.
2013. ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi
2013. ápr. 6. 18:25
 3/14 Osynho ***** válasza:
Ha 840 Pro az ssd, akkor az nagyon jó választás! :) A vga-t viszont cserélném egy 7950-esre.
2013. ápr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
igen az köszi a véleményt!
2013. ápr. 6. 19:31
 5/14 anonim ***** válasza:

Papíron is jobb az OCZ vagy a Corsair, megbízhatóságban pedig ég és föld. Az elmúlt 10 évben több tucat Samsung hardvereszköz halálának voltam a tanúja, monitortól vinyókon keresztül SSD-kig (a mobiltelefonpiac más tészta, de azok még szarabbak)... Mára már csak hulladék áramlik ki a Samsung gyárakból. Tapasztalat, első kézből.


A 7950 viszont nem rossz ötlet.

2013. ápr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Osynho ***** válasza:

Szerintem statisztikailag nem releváns a véleményed, mert nem fordulhatott meg a kezed alatt annyi Samsung termék, hogy ilyen következtetéseket levonj. Az meg, hogy meghal egy Samsung mikróhulláműú sütő, nem jelenti azt, hogy gagyi az SSD-jük. Sőt, továbbmegyek, a 470-es sorozatot több tesztnek is alávetették és az előtte gondolt írási ciklusok többszörösét elviselte végül, minden hiba nélkül. Megelőzve az általa említett gyártókat Ezen kívül stabil volt és nem veszett össze az alaplapi chipsetekkel, mint sok más SSD. Ezt a vonalat követte a 830-as is, nagyon sok fogyott belőle és nagyon kevés panasz volt rájuk, ráadásul a legyorsabb volt az árkategóriájában. Nekem is itt figyel a gépemben egy. A legújabb 840 Pro meg magáért beszél, olvasd el a ph tesztjét, vagy kérdezz rá az ssd-s topicban. A többi gyártó termékei közül is meghalt nem csak pár tucat. :)

Egyébként szinte csak benchmarkokban mérhető a modern ssd-k különbsége, de nem hiszem, hogy a 840pro lassabb lenne, mint egy ocz, vagy corsair.

2013. ápr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szó sem volt mikróról. Monitorok, vinyók (külső és belső is), SSD-k és laptopok.

Szerintem eléggé releváns, hogy a 80-100 számítógép közül, amikkel kapcsolatba kerültem, mióta ezzel foglalkozom, minden meghibásodott egység Samsung volt. Volt köztük 830-as SSD is.


Nem született Samsung-hater vagyok, annak idején magam választottam Samsung vinyót és kétszer egymás után Samsung monitort. Azóta mind a három elromlott, minél újabb, annál hamarabb - a vinyó 320 gigát vitt a sírba, ebből kb 150 pótolhatatlan. Ezek után senkinek nem ajánlok semmilyen Samsung cuccot, mert jó eséllyel 3 évet sem ér meg.

2013. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Osynho ***** válasza:

Hány-ból hány ssd halt meg? User error kizárható?


A Samsung hdd-k között volt pár tényleg gyengébb széria, egy 200gb-os nálam is kifeküdt (igaz, akkor codegen tápom volt, szóval itt is felmerül a user error :P).


Viszont ennek (és a monitoroknak, laptopoknak) semmi közük az ssd-khez. Többszörös tesztgyőztes mind a 830-as, mind a 840pro, tartós tesztek is bizonyítják, hogy nagyon megbízhatóak. Nem azt mondom, hogy a Samsung messze a legjobb és csak ezt szabad venni, de simán legalább olyan jó vétel (sőt ártól függően best buy is lehet), mint egy OCZ, Corsair, Kingston, stb. Egyébként bármelyik gyártóról bármikor elő lehet venni kapitális hibákat. A legtöbbet persze egy újabb firmware-el javítanak, de akkor is. :)

2013. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi a hozzászólásokat akkor még utána nézek az ssd-knek de a többiről vélemény?
2013. ápr. 6. 21:15
 10/14 Osynho ***** válasza:

Itt kérdezz rá az ssd-re:

[link]

Tényleg hozzáértők fognak válaszolni.


A gép nagyon erős és jól összerakott. Mire fogod használni? Mert ha nem komoly cpu igényes alkalmazások futtatására (3d modellezés, videóvágás, renderelés, stb), akkor egy i5 3570K is több, mint elég erős, főleg, ha még tuningolod is.


Ezen kívül a tápot is túlzásnak érzem. Egyrészt feleslegesen erős (ha több vga-s rendszert akarsz kiépíteni, akkor nem szóltam), másrészt meg baromi drága. Egy XFX Core 550, vagy egy FSP Raider 550, kb 20 ezerrel olcsóbb és nagyon megbízható jó tápok.


Aztán, én nem vennék ilyen drága ramot se, mert semmivel nem lesz gyorsabb tőle a gép. Na de ez csak az én racionális gondolkodásom, ha nem számít a pénz, akkor nyomasd! :D

2013. ápr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!