Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen kiegészítő hangfalat...

Verde kérdése:

Milyen kiegészítő hangfalat vegyek?

Figyelt kérdés

Van egy Harman/Kardon HK 3250-es erősítőm, amit jelenleg 2 db régi orosz, de nagyon jó állapotú S-30-as hangfallal hallgatok. Az erősítő kimenetén még van 1 pár hangfalnak kimenet, ahhoz szeretnék valamilyen kiegészítő hangfalat venni. Nem vagyok audiofil és max hangerő mániás, ezért nem is költenék rá sokat(10-20ezer), de szeretném, hogy viszonylag elfogadhatóan szólna amit hallgatok. Szeretem a gitár hangját, így általában ilyen típusú zenéket hallgatok Metallica-tól a Pink Floyd-ig.

Ti mit választanátok? Előre is köszi a választ!


2013. ápr. 8. 23:45
 1/3 Osynho ***** válasza:
Az az erősítő megérdemelne 1 pár rendes hangfalat. A dolog ott kezdődik, hogy sztereó zenét sztereóban hallgatunk. Tehát 2 hangfallal. A több helyről érkező hang teljesen felborítja a színpadképet és egy maszlag lesz belőle. Sőt, ha ezt 1-1 pár különböző hangfallal történik, az még inkább tragikus. :) Szóval a helyedben eladnám a mostaniakat és a meglévő pénzedet hozzátéve vennék valami épkézláb cuccot.
2013. ápr. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:
Nekem beváltak nagyon a Jamo Studio 170-esek. Viszonylag olcsó használtan és jó középhangja van.
2013. ápr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi választ és tippet. Nekem egyébként tetszik a s-30 hangja, de azt hozzátenném, hogy nincs sok viszonyítási alapom. Én úgy gondoltam, hogy két hangfalat lehet hajtani róla, de akkor miért tesznek 2x2pár kimenetet az erősítőre?
2013. ápr. 9. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!