Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fényképezőgépet szeretnék...

Fényképezőgépet szeretnék vásárolni azonban elvesztem az információk hatalmas tengerében :D Canon, Nikon vagy FujiFilm?! Ezek között vergődök, de valahogy mindig a Nikon L820 mellett teszem le a voksomat. Jó választás lenne?

Figyelt kérdés
A gép házi használatra lenne, kültérre és beltérre egyaránt. Makró mód és persze egy kis zoom sem ártana a természet fotókhoz. A másik gondom, hogy ezt a Nikont lehet manuálisan állítani? .. Sony illetve Olympus gépekről vélemények? A válaszokat előre is köszönöm :)

2013. ápr. 19. 23:08
 1/8 anonim válasza:
Hasonló cipőben járok, és én is pontosan ugyan ezt a Nikont néztem ki, szóval én is szeretnék választ kapni erre. :D
2013. ápr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor már nem vagyok egyedül ezzel "gonddal" :D remélem fény derül az igazságra :)
2013. ápr. 19. 23:31
 3/8 anonim ***** válasza:

"Az információk hatalmas tengerében" egy adatlapot csak el kéne olvasni.

A Nikon l820 nem képes manuális beállításokra = hulladék.

2013. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Attól még, hogy te itt menőzöl, hogy mekkora hulladék, meg itt flegmázol nem leszünk okosabbak. :) Te is akkora sznob vagy, mint azok a fotósok, akiknek többszázezres gépük van és kijelentik, hogy "ezzel nem tudok fotózni" amikor csak egy k.rva gombot kell megnyomni rajta.
2013. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor meg nem tudod, mit is akarsz, minek érdekel a manuális mód, ha úgyis csak egy gombot kell lenyomni? :))

"kültérre és beltérre egyaránt. Makró mód és persze egy kis zoom sem ártana a természet fotókhoz"

Ezeket persze meg lehet csinálni egy automata géppel is, de nme lesz mindig a helyzet magaslatán. A "beltér" meg külön téma, ha azt mondom, hogy egy külső vaku nélkül csak ilyen pirosszemes, félig beégett vagy alulexponált képekre számíts, akkor megint én leszek a sznob majom :)

2013. ápr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En azt javaslom, hogy mindenkeppen Nikon, de sporolj meg egy kicsit egy D3200-ra. Es meg egy kicsi a makro objektivre. A kompakt gepek felett all ez a gep, es nagyon jo kepeket tud csinalni bar a tukros gepek kozott nagyon alap. En ezt javaslom.
2013. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a kommenteket. Tökéletes gép egyenlőre nem létezik, legalábbis nekem... egy mert egyenlőre még felső kategóriás az ára, kettő mert még sok tanulni valóm van fotózás terén... három valahol pedig el kell kezdeni...

Induló gépnek pedig szerintem teljesen jó lehet ez a Nikon...

2013. ápr. 22. 10:24
 8/8 anonim válasza:
Ha tükörreflexest veszel amihez obi van, akkor külön kell venned makros obit, mert az alappal nem tudsz makrozni :))
2013. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!