Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan kössem össze a két...

Hogyan kössem össze a két erősítőt?

Figyelt kérdés

Egy házimozi és egy sztereó erősítő, a sztereóra egy mélynyomót kötök. A házimozi egy sub kimenet van, aktív subnak, a sztereón viszont(mint mindnek) Dupla RCA-s a line bemenete, ott ha csak az egyik oldalra kötöm az jó? A balance-t meg át tekertem arra az oldalra amelyik szól.

Igazából az érdekelne, hogy így nem lesz-e baja valamelyik erősítőnek?

Előre is köszi!



2013. ápr. 20. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

Próbáltam hasonlóan én is. Csak nekem gyengének tűnt ez így. Az nem tetszett legjobban, hogy a másodlagos erősítőt szinte maxra kellett tekernem hogy szóljon. Ráadásként nem fix jelet küld hanem változó, rendesen nem lehet beállítani, nem hiába kell ezekhez aktív mély-láda.

RCA kábelnek az egyik felét ( piros ) használtam a célra.

Viszont ez még így nem lesz mély kell egy hangváltó is a ládába különben megy rá az egész frekvencia tartomány :)


Másképpen adsz egy sima jelet az 5.1 erősítőtől a másiknak, vagy ha pc ről megy front jack elosztóval + jack - rca kábellel 2. erősítő aux -jára.

(Sajna a hangváltó így is kell a ládába)


[link]


Mély hangváltó pl. SAL HVS14.

2013. ápr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Végül is úgy gondolom megoldotta, mert elég sok beállíthatóság van a sub kimenethez az erősítőn. pl.: Subwoofer Remix, Trubass, Sub db +/-
2013. ápr. 21. 11:01
 3/3 A kérdező kommentje:
1 biztos, ha tönkre megy valami, észre fogom venni... :D
2013. ápr. 21. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!