Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A digitális televíziózás képe...

A digitális televíziózás képe mennyivel rosszabb, mint régen?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt kommunikálják, hogy sokkal tisztább, szebb a kép. Digi TV-nél rendszeres a kockásodás, hangkimaradás, mint amikor tömörítési hiba van nagy viharban, hóviharban. Olyankor megértem, de kristály tiszta időben miért kockásodik bele a tv adásba? Régen az analóg tv-nél ennyi probléma nem volt.


Nem tudom, mi zavar bele, lehet a tuner van rosszul árnyékolva és belezavar a wifi? Mert ilyet is hallottam, teszteltem, és tényleg volt olyan frekvencia, bár szerintem köszönő viszonyban sem volt a 2,4GHz-vel.


De csak egyes adóknál, frekvencián. A TV 4 éves, remélem nincs vele gond. Digitális adás. Kábel tv, Digi TV. Az elmúlt fél-egy évben lett ilyen trágya, ki tudja miért.


A Discovery óta amúgy is leszerepeltek, de ami az adás minőségét illeti, hát... Lehet 1-2 mp nem a világ, de amikor bezavar rendszeresen, (nem folyamatosan), akkor az elég idegesítő.


Normális ennyi kockásodás, hangakadozás? Nem arról regélnek mennyivel jobb a digitális?



#kábeltévé #hanghiba #kockásodás #kockás kép #digi tv hiba #rossz digi tv #tömörítési hiba
2013. ápr. 21. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem rosszabb. Csak néhány csatornára jellemző a rendszeres kockásodás és hangprobléma, a többi hibátlan.
2013. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az elmúlt hónapokban/években megtöbbszöröződött az előfizetők száma.Folyamatosan fejlesztik(vagy nem)a szolgáltatói hálózatot.Kábelek cseréje..stb.De mint minden, naon lassan halad kis hazánkban Az előfizetők száma meg nő ugye,ebből van nekik pénzük.

2013. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A digitális televíziózás képe

mennyivel r̶o̶s̶s̶z̶a̶b̶b̶ jobb, mint régen?"


Mennyivel, azt nem is lehet össze hasonlítani, olyan sokkal jobb. Jóval részletesebb, több információt tartalmaz, mint a korábbi.


Legfeljebb akkor lehet rosszabb a kép, ha nem megfelelő az antenna jel a jó vételhez. Akkor mindenféle hiba javítő technológia lép közbe és csak valami, a hibát elfedni igyekvő kockásodást láthatunk, hiányos vehető jel hiányában.

2014. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!