Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet összekötni egy...

Hogyan lehet összekötni egy 8ohm-os erősítőt több kisebb hangfallal és egy mélynyomóval, amelyeknek más az impedanciája (3ohm,6ohm)?

Figyelt kérdés
Van egy Plena 1935/00 típusú erősítőm, amely 8ohm-os, rated output power: 240W, max output power: 360W. Ezt szeretném összekötni valahogy 1 db Samsung SP-W350 típusú mélynyomóval ami 3ohm-os, 1 db SP-c350 középső 6ohm-os, 4 db SP-S350 6ohm-os kis hangszóró (amúgy ez eddig egy 5.1-es házimoziból maradt meg, ezek lennének a lényeg), mellette még van 4 db 6ohm-os 30 w-os dimarson kis hangszóróm is.

2013. ápr. 21. 12:53
 1/6 steeve0404 válasza:

É negyszerűen vennék egy házimozi erősítőt. Persze használtat néznék mivel az jóval olcsóbb és 10-20k -ért ,ár kaphatsz viszonylag jó minőségűt.

Azt még kéne tudni(nunk) hogy hány kimeneted van ? 2 vagy 4

Meg a leterhelése az erősítődnek nem lesz valami jó a változatos ohm miatt. de meg lehet csinálni csak látni kéne hogy mi merre az erősítődön.

2013. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Itt az erősítő leírása:

[link]

Ebből nekem a 1935-ös van. elég komoly egy erősítőnek látszik, és ha megoldható az összekötés, akkor nem szívesen cserélném le.

Én egy 8 ohm-os kimenetet látok az erősítő hátulján, vagy nem tudom itt mire gondolsz pontosan, a 100v-os meg a 70v-os kimeneteket gondolom én ne használjam.. (a fennt említett hangfalakkal)

2013. ápr. 22. 20:09
 3/6 A kérdező kommentje:
A 9. és a 16 oldalon van a leírásban az erősítő hátulja illetve a hangfal bekötések, de ezekkel a hangfalakkal nem tudom hogy hozzak ki 8 ohm-ot.
2013. ápr. 22. 20:12
 4/6 steeve0404 válasza:

Amint nézem a 16 oldalon van egy rajz hogy kell sorba kötni és párhuzamosan kötni és úgy jönnek ki az ellenállás értékek.

a 100/70 V kimentetek a további erősítőnek van kitálalva ahogy nézem.

(szerintem bár őszintén megmondva fogalmam sincs hogy nézhet ki pontosan mert ezek a rajzok kicsit "túl" vannak okosítva)

Most hogy utána néztem pontosan ennek a ketyerének ez tuti hogy mono erősítő mert amint jól látom csak egy bekapcsoló gomb van rajta azt cső vagyis ez jel erősítésre alkalmas legfőbbként.

De bebírod kötni a hangszórókat : ha a 16 oldalon lévő rajzot kinagyítod és van középen a 0 8ohm erre rá kötöd a hangszórókat.

A mély ládát kösd először be. Utána a 4db -sp350 párhuzamosan.

Vagyis A negatívokat a nullára a pozitívokat a 8ohmra és szóljon.

De ez neked nem jó akkor nézd rajzot és kösd úgy az a legbiztosabb. :)

2013. ápr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 steeve0404 válasza:
A 14 oldalon ott a testvér család hogy kell őket össze mahinálni. Ez egymagában nem fog sokat teljesíteni de működni fog.
2013. ápr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldani úgy ahogy leírtad, köszönöm a segítséged, nagyon jól szól :)
2013. ápr. 28. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!