Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen erősítő és milyen...

Milyen erősítő és milyen mikrofon?

Figyelt kérdés

Zenekart szeretnék alapítani, ezért szeretnék egy kisebb fellépéseken használható erősítőt és énekmikrofont venni.

- A koncertek helyszíne lehet kocsma, tornaterem méretű rendezvénycsarnok vagy kisebb szabadtéri színpad.

- A stílus death és folk metál.

- A mikrofon hörgésre és női énekre kell. (Remélem, egy mikrofonnal megoldható.)

- Az erősítő gitárhoz kell, nem basszushoz, terveim szerint szólózáshoz és ritmushoz vegyesen. Elég egy tiszta, egy overdrive és egy torzított csatorna.

- Az anyagi keret annyi, amennyi; kiszámolom, mennyiből jön ki és összegyűjtöm. Emellett viszont csak annyit szeretnék rákölteni, amennyit szükséges, tudom, hogy a határ a csillagos ég.


A kérdés tehát, hány wattos erősítő kell, milyen márkát és típust ajánlotok? Mik a tapasztalataitok? Gondolom, hogy egy Marshall-lal nem lehet melléfogni, de azért érdekel a többi lehetőség is. Most egy 15W-os Behringeren gyakorolok, amin 27 különböző beállítás van plusz EQ, ebből csak néhányat használok, de nyilván kicsi és amúgy sem egy túl nagy minőség.

Mikrofonom nincs.

Ha tudtok, árat is írjatok.


A stílusra, a hörgésre és a nememre irányuló beszólásokra pedig nem vagyok kíváncsi. Több éve tájékozódom a hörgéssel kapcsolatban és odafigyelek, hogy megfelelően csináljam.


Előre is köszi a segítséget!



2013. ápr. 24. 00:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

A Shure SM58 az egyik legelterejedtebb énekmikrofon, bár nem tudom, hörgésre is elég jó-e.


"egy Marshall-lal nem lehet melléfogni"

Ez attól függ, melyik modelljéről van szó. Minden gyártónak vannak jól sikerült és gyengébb modelljei.


"Több éve tájékozódom a hörgéssel kapcsolatban"

Ezt megtehetnéd az erősítőkkel és a mikrofonnal kapcsolatban is, de ennek nem a GYIK a legjobb helye.

Tele van a net erősítő és mikrofon tesztekkel és értékelésekkel, melyek lényegesen értékelhetőbb és hitelesebb információt nyújtanak, mint ez a hely.

2013. ápr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kojee ***** válasza:

Az erősítő választásához cikk:

[link]

és még videók:

http://www.youtube.com/watch?v=mXuXpXzXV5Q

http://www.youtube.com/watch?v=K-3fS3M7HeA

http://www.youtube.com/watch?v=1dGt1Vh4grM


Mikrofonra én is a Shure sm58-at javaslom, ipari szabvány, és kb. elpusztíthatatlan.

Cikk a mikrofonhoz: [link]

2013. ápr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mikrofonból ha nem akarsz sokat költeni, akkor Jefe AVL-2600-at vegyél.

Simán van olyan jó, mint a Shure SM-58 (ha nem jobb) negyedáron.

Gitárerősítő meg nehéz kérdés, mert rengeteg lehetőség van.

Ilyen zenére egyébként a Marshall pont elég nagy melléfogás.

Death metálhoz kell a hangerő, a felület, a mély, tehát kombók kilőve.

Ha valami egyszerűt és tuti akarsz, akkor 5150 (lehetőleg minél régebbi, de ha csak 6505-t találsz az is megteszi) és mellé valami értelmesebb 4x12-es láda, abból is inkább csak Marshall fölött, ENGL, Peavey, Orange, Mesa.

2013. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1. válaszoló!

"Ezt megtehetnéd az erősítőkkel és a mikrofonnal kapcsolatban is, de ennek nem a GYIK a legjobb helye.

Tele van a net erősítő és mikrofon tesztekkel és értékelésekkel, melyek lényegesen értékelhetőbb és hitelesebb információt nyújtanak, mint ez a hely."

Épp azon vagyok. Ennek része, hogy emberek véleményét is kikérem. Mivel nem vagyok otthon erősítő témában, a tesztekben és leírásokban levő infó nekem nagyon sok. Amikor az ember elkezd gitározni, akkor is szoktak neki ajánlani egy alap, de teljesen tisztességes hangszert, ami nem kerül sokba, el lehet rajta kezdeni. Arra gondoltam, hogy a koncertezéshez is vannak ilyen jól bevált dolgok, amivel ki lehet állni egy színpadra, majd utána lehet variálni.


2-es, köszönöm! A linkek nagyon jók. Az erősítős cikk jól leírja, amit én is gondolok. Próbahelyen szeretnék gyakorolni, meg színpadon egy megfelelő, nem gagyi hangzást elérni. Igen, a magyar valóságot nem tudom kikerülni egyelőre.

Azt eddig is úgy gondoltam, hogy tranzisztorosat kéne, mert arányaiban sokkal olcsóbb, de akkor nemcsak emiatt érdemesebb. :-)

A mikrofonnal kapcsolatban akkor asszem, elég egyértelmű a helyzet, ennek a Jefe AVL-2600-nek azért utánanézek, de ha nem szimpatikus, akkor a Shure egy biztos pont. Köszönöm!


3. válaszoló:

Jó, akkor nem Marshall...Köszönöm a tippet a mikrofonhoz, az erősítőknek pedig utánanézek komolyabban. Ez a nem kombó dolog kicsit meredeknek tűnik anyagilag, de mindenképpen megnézem, ha nem most, akkor később jó lehet. Köszönöm a részletes tippeket!


Így azért már könnyebb elindulni.

2013. ápr. 24. 21:32
 5/13 anonim ***** válasza:

A Jefe-ről próbáltam találni információt, de kvázi nulla értékelhetőt találtam, néhány magyar fórumbeíráson és kereskedő rövid ismertetőn túl.

Egyszóval engem ennyiből még nem győzött meg, sőt. Az, hogy egy jónevű külföldi forgalmazó se tartja a termékei közt, nem éppen a megbízhatóság és a minőség záloga.


Erről a tajvani csodáról lenne szó?

[link]

2013. ápr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem olvasni kell róla, hanem kipróbálni.

Egymás mellett próbáltuk egy Beta 58-al, és a Shure semmivel nem volt jobb, sőt a Jefe dinamikusabb volt.

2013. ápr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg, most megyek és veszek egyet, hogy egy ismeretlen véleménye alapján kipróbáljam... :)
2013. ápr. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is így csináltam annak idején, spóroltam is vele 50 ezret... ;)

Ismeretlen mert az összes Jefe egy nagy rakás szar, csak ennél a 2600-ásasnál b*sztak el valamit, mert nagyon jó lett, előfordul néha.

2013. ápr. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kizárt, hogy jó, de szeretek alaposabban megismerni valamit még mielőtt kiadom rá a pénzt.
2013. ápr. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Még alszom egy párat a mikrofonra, azért ha tényleg jó a Jefe, akkor csak olcsóbb lenne. Rákerestem én is, csak jókat írnak, de nem sokat. Vannak ilyen ismeretlen jó dolgok, el tudom képzelni. A Shure mellett szól az, hogy megbízható és "elpusztíthatatlan". Mindegy, most úgysem tudnám kifizetni, majd kb. két hét múlva.

Az erősítő meg egy külön téma, ha jól vettem ki, tranzisztorból kell egy 50W. Akkor mostmár nézegethetem a teszteket, az áron kívül kb. már csak a hangot kell figyelni.

2013. máj. 5. 02:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!