A routerembe hogy tudok létrehozni virtuális szervert? És ha az megvan hogy tud a barátom rá csatlakizni?

Figyelt kérdés
Egy internettes online játék szervert csináltam, de csak hálozaton belül lehet használni.Egy külfőldi barátommal játszani szeretnénk. És olyan választ kaptam egyszer hogy ha létrehozok virtuális szervert akkor tudni fogok játszani!
2013. ápr. 26. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a router hozza lére.

A gépre kell telepíteni.

2013. ápr. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A routeren át kell irányítani egy portot a PC-re telepített szervernek, de mivel a szolgáltatód jó eséllyel nem ad neked fix IP-t, így csak akkor tudnak majd kívülről rádkapcsolódni, ha az IP-t mindig előre megadod, vagy a játék szerver programja erre fel van készítve.


Jó lenne tudni, hogy pontosan mit akarsz csinálni, milyen programmal.

2013. ápr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

TWlan töltöttem le, ez egy online stratég játék, klánháboru magyarul.Amikor letöltöttem elinditok 3 cmd programot és már megy is a szerver, a gonfigba bármit tudok beálitani, és hozzá is tudok adni segéd és más eszközöket. Elinditom a szervert és a hálozaton belül mindenki rátud csatlakozni ha berija: "localhost".Azt szertném hogy a külföldi barátommal öszekötni a hálozatunkat, és játszani egymás ellen.

Kérdeztem már erről és akkor ezt a választ kaptam: Igen.Be tudsz lépni a routeredbe?Ott be kell állítani a Port Forward-ot vagy a Virtual Servert.Az a lényeg hogy a routered külső oldalán nyitsz egy portot.A haverodnak tudnia kell az IP címedet és a port számát.Megadod utána a saját géped IP címét hogy erre irányítsa át a haverodat továbbá itt is meg kell adnod egy portszámot (Azt a portszámot amit a játékban használsz)


Tűzfalon is engedélyezni kell a játékot.


De csak addig jutottam hogy beléptem a routerbe és tovább nem

2013. ápr. 28. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!