Router problémám lenne, mégpedig az hogy ketté van osztva az internet, hol lehet beállítani azt hogy :én, vagy a másik személy mennyi netet kapjon?

Figyelt kérdés

Pld :van 100bm/sec netünk, és hol lehet beállitani hogy pld én 70mb/sec-t kapjak, ő meg 30 mb/sec-t kapjon


Nekem mondták azt hogy meg lehet ezt csinálni de gőzöm sincs hol. az eddig tiszta hogy neten belül bekell irnom ip-t és az ment is bent vok router beállitásainál de sehol nem találom azt amit keresek


2013. ápr. 27. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nem értesz hozzá (ezt már a példából is tükröződik).

Ha a router képes rá, akkor lehet állítani a kiosztott net sávszélességét.

Ha nem tudja, akkor telepített programmal megoldható (CFosSpeed).

Ugyanakkor nem ajánlom neked, hogy beletúrj, mert biztos, hogy elállítasz valamit és akkor jó esetben csak egyikőtök nem tud netezni, rossz esetben egyikőtök sem.

2013. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen routered van? Ha valamilyen olcsóbb, (30 ezer alatt) az nem támogatja a megosztást sajna! Valszeg nincs a menüben, azért nem találod!
2013. ápr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
smc markaju 54 mbps
2013. ápr. 27. 16:11
 4/11 anonim ***** válasza:

K: "hogyerted h a router kepes ra?? honnan tudom h kepes ra?"

A router szolgáltatásai között vagy megtalálható v. nem. A konfig oldalon ez is látszik.

2013. ápr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az nem router, csak annak csúfolják. Biztosan nem tud ilyent. Ahogy esik, úgy puffan módon osztja el a sávot (már amikor elosztja és épp működik)
2013. ápr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ertem hat szerintem akkor nem:/ de azt akkor sem.ertem h akivel megosztottam.a.netet neki.miert jobb? en mikor csatlakozok egy netes gamehoz neha kiirja disconnect meg ledob stb tesomat meg soha neki tokeletesen fut ezert gondoltam h beallitotta a routernel h o tobb. mb/sec netet kapjon es ezert jobb neki
2013. ápr. 27. 16:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Ki van zárva. Ez a router nem tud ilyent.
2013. ápr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
es mennyibe kerul egy olyan ami.tud olyat? es akkor miert csinalja ezt a netem? nekem szarakszik tesomnak.nem.pedig 100mb/sec netunk
2013. ápr. 27. 16:23
 9/11 anonim ***** válasza:

100 Mb/s? Ezt mérted a speedtesten v. az óra mellett megjelenő buborék alapján mondod? (hozzáértés?)

Egy 6-7 ezer forintos TP-link már megfelelően szét tudja osztani a netet. Nem kell annál drágább.

2013. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"xdd igen annyi de speed testen 20mb letoltes 1'5mb feltoltes szal atveres akk nem tudom valaszod a kerdesemhez ird"

Nincs semmilyen átverés. Amit te néztél az a 10/100-as Ethernet elméleti sebessége, ha úgy tetszik a kapcsolat típusa. Mivel ennyire nem értesz hozzá, lehet, hogy semmi köze a netnek a géped viselkedéséhez, hanem a géped van rosszul beállítva...

2013. ápr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!