Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangszórót vegyek a...

SEpi455 kérdése:

Milyen hangszórót vegyek a SAL BOXXER 50W-os erősítőmhőz (2*25w 4ohm)?

Figyelt kérdés
Hol tudnék találni hangszóró Watt/decibel karakterisztikákat hangszórókhoz? és ugyebár az erősítő 20HZ és 35000 khz közt erősít és az emberi fül elvileg 20hz és 20khz közt hall akkor az a 15khz plusz minek? valamint ha veszek hozzá egy pár középsugárzót ami 80hz és 19khz közt erősít akkor ami a 20Hz és 80 Hz és a 19khz és 20khz közé eső hangtartomány az nekem nem fog hiányozni? Tisztában vagyok vele hogy a hangszóró max teljesítménye nagyobb kell legyen mint az erősítőé.. és és mennyivel vegyek nagyobbat mint 25W, ha két 40W-osat veszek akkor csak pénzt dobok ki?
2013. ápr. 27. 16:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Pardon, a kérdésem az hogy hol találom a frekvencia/érzékenység karakterisztikát és 35 khz és nem 35 ezer .
2013. ápr. 28. 13:15
 2/3 anonim válasza:

Nekem is ilyen erősítőm van, egy pár 6" 4ohm 60/240w teljesítményű hangszóróval + masassugárzó, 38hztől 25000-ig sugároz, a hangszórók még pont bírják az erősítő teljesítményét, bár jelerősség függő.

(Notebookomról már pont nem, telefonról simán). Az erősítő sinusos (max) teljesítménye körülbelül a kiírt teljesítmény legalább5 szöröse, ezért bírja meghajtani ezeket a hangszórókat. Igen, az alacsony szintű bemenetet használom. Ezt az erősítőt arra találták ki, hogy mindenkinek el lehessen adni azért írják az erősítési tartományt.... Amúgymeg úgyse tudsz 2 csatornára annyiféle hangszórót rákötni, hogy lefedd a teljes hangtartományt. A fent említett hangszóró adatokkal, egy nevesebb hangszóróval, gyönyörű, és erős hangzás érhető el...

2014. nov. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Jah azt nem írtam, de max teljesítményen eléggé melegszik az erősítő, de még nem gyulladt föl... pedig már jópár órát teszteltem úgy is
2014. nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!