Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan kössem össze? Mi lehet...

Hogyan kössem össze? Mi lehet probléma?

Figyelt kérdés
Van egy (régi) Thomson 5.1-es házimozi rendszerem és vettem egy Samsung smart tv-t. Régen szintén egy Thomson tévém volt de még az a "kocka" :) Össze volt kötve a tévével a házimozi, és szólt úgy is meg szólt úgy is, ha a PS3-mal játszottam, de az csak a tévével volt összekötve (AV-s rendeszerrel). Csak akkor szólt a TV-ről ha "aux 1"-re volt kapcsolva. A tv és a házimozi Scart-tal volt összekötve. De jön a probléma. Most működik a rendszer a tévével összekötve (volt a tévéhez egy átalakító ami egy "ext (rgb)" nevezetű lyukba kell dugni az egyik felét a tévébe, a másik vége meg egy scart amit egy másik scartba dugok aminek a másik felét meg a házimoziba dugom (egy olyan dugóval amit nem tudom hogy hívnak de olyan mint amivel egy gépbe egy mikorfont dugok csak vastagabb. A házimoziba nincs HDMI a tévébe meg scart, csak ezzel az átalakítóval. Hogy lehetne megoldani hogy mikor ps3-mal játszok szóljon a tv-ről? Jaj és még egy hogy mikor pendrive-ról megy egy film a tv-be akkor sem szól a házimoziról. Remélem megértitek amit próbáltam elmagyarázni :)

2013. ápr. 29. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Optikai kábellal. A tvn biztos van olyan kimenet és szerintem a házimozin is kell lennie.
2013. ápr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jó lenne a házmozi pontos típusa, és esetleg a tv pontos típusa is.
2013. ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TaKy99 ***** válasza:

Az Optikai kábel valószínűleg nem fog működni, mert ahogy kiveszem a kérdező szavaiból ez egy régebbi típusú Házimozi rendszer, a vevő oldali Optikai csatoló, meg régen csak Sony és Philips termékeken volt elérhető. (lévén, hogy a S/PDIF az Sony/Philips közös szabvány)


A megoldáshoz tényleg a típusok kellenének...

2013. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!