Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Apple termékek tényleg jelentő...

Apple termékek tényleg jelentősen olcsóbbak az USA-ban?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, kb. a felébe kerülnek a hazai árakhoz képest? Ebből mi igaz? Lenne alkalmam kintlétem alatt vásárolni.

2013. máj. 3. 23:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az 1 USD=1 EUR a múltban igaz volt, de ma már igazából nem. Számoljunk utána. Hogyan lesz a 300 dolcsis tacsiból 440?

Egyrészt 27% ÁFA: 300*0,27=81

A műszaki cuccra 12% vám jön: 300*0,12=36

Az Artisjus sápja 32 gigára: 2400 Ft (kb 11 USD)


Vagyis 300 alapár+81 ÁFA+36 VÁM+11 Artisjus=kb 428 USD.

Persze itt még szépen felkerekítik kerek 100k HUF-ra, ami tényleg az Apple reszortja, de a 140 dolcsis árkülönbségből 130-at az állam visz el.

2013. máj. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11


Azért sok mindenre még igaz az 1 dollár = 1 euró, de úgy néz ki erre akkor pont nem.

Viszont akkor az USA-ban sem 300 dollár, hisz még ott sincs rajta az adó, mondjuk ha 20%-kal számolunk akkor is még csak 360 dollárnál vagyunk, ott vám nincs, valami jog/érdekvédő szervezet náluk is biztos rárakja a jól megérdemelt pénzét minden szarra, szóval mondjuk 85k-ra jöhet ki.

Ami mondjuk 15%-kal olcsóbb, mint itthon, de mégsem a fele.

2013. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik terméknél. iPhone-nál és iPodnál annyira nem. (bár ott az iPhone havi részlete is jóval olcsóbb az AT&T-nél, de most nem fogok utána számolgatni hogy mennyivel)


Az iPad már egy picit érdekesebb, mert ott már 30.000-60.000 ft-os különbségek is vannak.


A Mac-nél pedig brutális. A legkisebb MacBook Air USA-ban 225.000 ft körül van, nálunk pedig ugyanez 310.000 ft. Ez még csak a legkisebb, a komolyabb gépeknél ennél még nagyobb árkülönbség is van. A legnagyobb MacPro gépeknél simán vannak 300.000 ft-nál nagyobb árkülönbségek is.


Tehát ha Mac gépet akarsz venni és ha valamikor kint jársz az USA-ban akkor ott vedd meg.

2013. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Amúgy ez az 1 dolcsi=1 euro ma még elég sok mindenre igaz. (mondjuk nem tudom hogy konkrétan az Apple cuccokra igazak e) De pl. egy online játékáruházban (steam/origin) szeretik az ilyeneket eljátszani még most is. Ugyanaz a játék USA-ban 49 dollár, amíg európában 49 euro. Kb. 3500 ft a különbség.
2013. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Itt most valaki analfabéta. Vagy én, vagy mindenki más. Hol látja akárki is hogy azt írtam, hogy mindenre igaz? Az Apple-ről van szó a kérdésben, miért gondoltam volna, hogy az 1USD=1EUR egyáltalán sehol sem igaz az egész világon?


Miért mindig csak az írni-olvasni nem tudó emberek szakadnak erre az oldalra?

2013. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nekem a "Az 1 USD=1 EUR a múltban igaz volt, de ma már igazából nem." kijelentésed alapján nekem ez jött le.
2013. máj. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!