Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 13 vagyok, rendszám nélküli...

13 vagyok, rendszám nélküli elektromos robogót vezethetek?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd egy kis robogót, amihez nem kell még jogsi. 14 se vagyok, de apám azt mondta, hogy szerinte vezethetek már ilyet, mert ez végül is még bicikli kategóriába is sorolható, vagy valami ilyesmi..:D

Köszi!



2013. máj. 4. 21:51
 1/7 A kérdező kommentje:
ja igen, meg max/átlagosan mennyivel lehet vele menni, és mennyibe kerül a legolcsóbb?
2013. máj. 4. 21:54
 2/7 anonim válasza:
az 50-es robogón sincs rendszám, szerintem ez ugyanolyan, csak nem benzinmotor hanem elektromotor hajtja... a babettát se vezetheted jogsi nélkül, pedig azon még pedál is van, mégse számít biciklinek
2013. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem! Ezt vezetheted megadott teljesítményig! De azért nem árt ha tisztában vagy a KRESZ szabályaival mert rád is vonatkoznak s ha nem tartod be balesetet okozhatsz aminek komoly következményei is lehetnek.
2013. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

326/2011. (XII. 28.) korm. határozat részletezi, hogy milyen típusú járművekre kell jogosítvány és melyekre nem.

[link]

[link]

2013. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyen elektromos vackokat bárki vezetheti, KRESZ tudás, bukósisak és felelősség érzet nélkül.
2013. máj. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 13 évesen még imádtam tekerni. Pedig elég hegyes vidéken lakom, de mégis olyan jó volt simán biciklizni. Mondjuk még most is, de már általában csak hétvégén.
2013. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Balint@! válasza:
HA újjonnan veszel akkor olyan 120 000 től fölfele ha használtan akkor olyan 50 ezertől fölfele de vezetheted jogsi nélkül 300 w-ig meg bukósisak nélkül is csak azért a KRESZ-el legyél tisztába.
2013. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!