Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A hagyományos képcsöves TV...

A hagyományos képcsöves TV miért zúg iszonyatosan, ha fehér (világos) színek ill. felirat látható?

Figyelt kérdés
2008. jún. 16. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Valószínűleg régebbi a készülék, és döglődik a sorkimenő trafó benne!
2008. jún. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De lehet film hiba is.Én pl amikor az egyik csatornán filmet vettem fel kazettára az a csatorna csinált ilyet hogy a fehér színnél bezúgott és úgy vette fel a kazettára is a hibát.A többi csatornán nem csinálta.De már azóta azon a csatornán sem csinálja viszont az a zúgásos hiba benne maradt a kazettán :S
2008. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálam nincs tv csatorna,csak dvd-nézésre használom a készüléket,úgyhogy utóbbi lehetőség kizárva,már csak azért is,mert ha jól tudom,dvd lejátszáshoz csak egy bizonyos csatornát lehet használni.Amúgy nem régi a tv,4 éves,elég orbitális képrnyője van.Lehet esetleg átjtátszó kábel hiba?
2008. jún. 17. 12:43
 4/7 anonim válasza:
kontakt simán lehet sztem, de az kiderül ha végigmozgatod a kábelt
2008. jún. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Akik szerint minden hiba okozója a sorkimenő, talán jobb lenne, ha nem szólnának bele olyasmibe, amiről láthatóan fogalmuk sincs.


Ha én nem értek valamihez, arról nem nyilatkozom, vagy legalább hozzáteszem, hogy csak tippelgetek. Persze nem vagyunk egyformák, másképp gondolkodik egy precizitáshoz szokott műszaki ember, megint másképp egy hebehurgya laikus.


Kénytelen vagyok ezt megjegyezni, ugyanis elég fárasztó látni a neten, hogy egyesek szerint egy tévében mintha csak sorkimenőtrafó lenne (esetleg még kapcsoló...), tehát más nem is romolhat el.


Sorkimenő vagy jó, vagy nem jó, és akkor a tévé vagy működik, vagy nem. Kettő közötti (ritkább) eset, amikor eleinte esetleg még csak áthúz belül a trafó, ezért néha leáll a készülék (túláramvédelem).


A leírt zúgási jelenség egyes tévétípusoknál előfordul, oka típuson belül is különböző lehet. Videomagnó esetében a belső tuner szintén produkálhat ilyet, mint ahogy tévénél is ugyanazon áramkörökben keresendő a hiba. (Konkrétan tunermodul + KF áramkörök.)


Jellemzően egyébként a video és audio jelek demodulálását végző áramköröket kell ilyenkor először alaposabban megnézni.

2008. jún. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Most látom a kommentben, hogy eszerint AV bemenetről is előáll a hiba. Tuner, illetve demodulálás ilyenkor nyilván kiesik a körből. Viszont látatlanban én is csak tippelgetni tudnék, inkább meg kellene azt nézetni közelebbről. Összekötő kábel ilyen jelenséget nem okozhat elvileg.
2008. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Semmi nagy megfejtésre neszámíts,egyszerüen földhurok alakul ki a két készülék között,ezért búg.
2013. ápr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!