Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy Digitek HDD/DVD Recorder...

Egy Digitek HDD/DVD Recorder DVR-80PT-vel hogyan lehet TV műsort rögzíteni?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok, még a vezetékekben sem vagyok biztos.


Van egy piros/sárga/fehér hármas vezeték, amit a TV-re csatlakoztattam.


Ezt hova kell bedugni a DVD-be?

Ilyen csoportok vannak, ahova be lehet dugni:

Digital Audio Out

AV Input

Video Out

5.1 CH Audio Out


Ezen a vezetéken kívül kell mást csatlakoztatni?


Ha ez megvan, hogyan tovább?

Pl. nem értem, hogy ha a TV-n annak a műsornak kell mennie, amit fel akarok venni, de a DVD menüjét a AV csatornán lehet csak nézni, akkor hogyan lehet a kettőt egyszerre nézni?



2013. máj. 17. 23:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A távirányítón többek között ilyen gombok találhatóak:

DVD/HDD

REC

Rec Mode

TV/DVD

TV Mode

2013. máj. 17. 23:58
 2/13 anonim válasza:
Első lépés: olvasd el a használati utasítást. Ott általában van egy ábra, hogy melyik csatlakozót mivel kell összekötni.
2013. máj. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az sajnos nincs meg. A sárgának és a pirosnak talán megtaláltam a helyét, mert le tud játszani filmet, de pl. a fehéret nem tudom hova kell dugni.
2013. máj. 18. 09:10
 4/13 A kérdező kommentje:

Neten se találok hozzá manualt.

De ha valaki csak általánosságban le tudja írni, hogyan szokott ez működni, az segítség lenne. Köszi.

2013. máj. 18. 10:04
 5/13 anonim ***** válasza:

A DVD-felvevők bekötése ugyanúgy történik, mint a videomagnóké. Kell, hogy legyen rajta egy antennabemeneti koax csatlakozó (ANT IN). Ide kell kötni a kábeltévé vagy az antenna koaxkábelét. Aztán kell, hogy legyen egy antennakimenet (ANT OUT): ezt a csatlakozót kell összekötni a tévé antennabemenetével, ahova eddig az eredeti kaoxkábel ment. Ha mindez megvan, akkor arra az AV bemenetre kell kapcsolnod, ahol a DVD képét látod.

Ezután be kell hangolni a tévécsatornákat a DVD tunerjével. Erre viszont neked kell rájönnöd, hogy melyik menüponttal lehetséges. (Setup, Auto Search, vagy valami hasonló.)

Emellett találtam egy francia nyelvű használati útmutatót, amiben vannak bekötési ábrák, ami segíthet.

[link]

A (pont)-ot cseréld ki igazi pontra!

2013. máj. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi.


Sikerült behangolni a csatornákat, ráálltam arra a csatornára, amelyiket venni akartam megnyomtam a Rec gombot, ami most már legalább csinált valamit, a DVD felvevőn kiírta, hogy REC, de a TV-n a kép eltűnt csak egy AV -szerű kék háttér látszott, kb. 4 másodpercenként ez ugrott egyett és a DVD felvevő 4 másodpercenként valami hangot is adott ki magából.


Ezt az egészet még tovább bonyolítva, én nem TV adást szeretnék felvenni, hanem VHS kazettáról. :)

2013. máj. 18. 12:33
 7/13 anonim ***** válasza:

VHS-ről úgy tudsz a legegyszerűbben felvenni, hogy a vidót SCART-kábellel összekötöd a DVD-vel. A videón a kimeneti SCART-ot (pl. TV) kell használni, a DVD-n a bemenetit (EURO AV IN vagy DECODER). A DVD-n ki kell választani forrásnak a SCART-ot (szerintem a SOURCE gombbal), aztán indulhat a felvétel.


Hogy mért produkálhatta azt, amit az előbb írtál, azt viszont nem tudom.

2013. máj. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi, sikerült. :)


Most már csak részletkérdésként tenném fel, hogy hogyan fog leállni a felvétel? Nem tudom pontosan milyen hosszú. Magától leáll a felvétel ahogy a kazetta a végére ér vagy nekem kell leállítani? És ha a felvétel nem a kazetta végénél ér véget, akkor veszi tovább az üres részt vagy leáll?

2013. máj. 18. 15:39
 9/13 anonim ***** válasza:

A STOP gombbal biztos leáll :)

Amúgy fogalmam sincs, hogy érzékeli-e, hogy kap-e bemenő jelet vagy veszi tovább a semmit.

2013. máj. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem állt le. :)


Én állítottam le.


Most a következő problémám, hogy valamiért a DVD másolt filmet nem lehet tekerni. Tehát csak az elejétől kezdve játssza le, és csak megállítani lehet. Ez mitől lehet?


Bocsi a sok kérdésért, de folyamatosan adom a plusszokat. :)

2013. máj. 18. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!