Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tudna segíteni valaki átlátni...

Yuda kérdése:

Tudna segíteni valaki átlátni a házimozi rendszerek dzsungelén? (-elég laikus vagyok-tehát alapkérdéseim vannak-a már használók könnyen megválaszolhatják. )

Figyelt kérdés

Vásárlás előtt állok és volna pár kérdésem:

1.Valaki hallott szólni 10.000 ft-os és 50.000 feletti házimozit?-mi a különbség köztük?-úgy értem csak teljesítmény, vagy más is?


2.Meglévő DVD lejátszómhoz is találok megfelelő 5.1 es rendszert,vagy azok a DVD lejátszók speciális tulajdonságúak,amelyeket eleve házimoziként árusítanak?


3.Vannak 10.000 ft-tól házimozik,és 50.000 feletti kategória-ha most nekem kb. 20 nm-es szobába kellene,-mi az optimális teljesítmény?-gondolok arra is,nem vagyok egy dübögés megszállott,tehát nem kell feltétlen hatalmas robaj-ha értitek-csak szépen szóljon.


4.Ha nem DVD-t nézek,a sima TV műsor is szólhat azon,vagy ez evidens?-és rádió? és számítógéppel összeköthetem?


5.Tv-t is vásárolok,gondoltam LCD legyen olyan 80" körüli-jó az elgondolásom? nektek milyenen megy?


Köszönöm a válaszokat!


2009. okt. 7. 09:32
 1/5 anonim válasza:
100%

Én egy 5.1 LG házimozit vettem nemrég (HT503PH). 50e-be került a budaörsi Média Marktban.

[link]

Ezt egy LG 37LH4000-es TV-vel együtt használom.


Mi is volt a vásárlásnál az elsődleges szempont számomra? Az hogy igazodjon a szobához, szép legyen, az első két hangszóró a földön áll, a két hátsó viszont nem, hanem azokat felraktam a falra egy-egy falikarral. Fontos volt még, hogy tudja a FULL-HD-t 1080P, és a TV-vel össze lehessen kötni HDMI és optikai kábellel, ezeknek van manapság a legnagyobb "sávszélességük". Amit nem tud, hogy USB-ről lejátsszon filmeket, de ezt meg a TV tudja :) Illetve nem ismeri a blu-rayt.

Ez a modell volt számomra az elérhető legolcsóbb, ami ki tudta szolgálni az én elvárásaimat.


1. Sajnos eléggé botfülem van, így nekem még egy szokol rádió is szépen szól :) Nem is nagyon hallgattam őket, melyik mit tud. Ha te meg szeretnéd hallgatni , akkor szerintem menj el néhány házimozi stúdióba, itt általában vannak előre összeállított házimozi rendszerek (persze jó drágák), és lehet hallgatózni.

2. Nem hinném, az én DVD lejátszómnak a hátán ki van alakítva a hely a 6 hangszóró kábelének fogadására (12 csatlakozó csak a kánbeleknek). Ezen kívül van még rajta a tápkábel, az optiokai kábel, és a HDMI.... Képzelheted mekkora kábelköteg tekergőzik mögötte... Ezt érdemes is valahogy elrejteni, mert annyira nem szép a látvány.

3. Nekem is kb 20 nm-es a szobám.

4. Ez a házimozi a TV-ből is veszi a hangot (az optikai kábelen keresztül), de persze a TV adások nem 5.1-esek csak sztereóban mennek (a két első hangszóró szól csak)

5. Én LCD mellett döntöttem, kevesebb a nyűg vele, mint a plazmával. Én egy ilyet vettem: LG 37LH4000

2009. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt [link] van egy cikksorozat, amire érdemes lehet feliratkoznod.


De szívesen elmondom a saját véleményemet is, ami nem mindig egyezik az ottanival. Először is, a Házimoziba sok pénzt lehet ölni. Sokféle igény van, sokféle megoldással. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy ami jó nekem, neked is jó, vagy éppen arra van szükséged.


Az egydobozos készülékek általában nem egyebek egy rossz viccnél. Persze, ha erre van pénzügyi kereted, akkor az meghatározza a lehetőségeket, de én mindenképp figyelembe venném, hogy merre fogsz tovább lépni onnan. (Mert előbb-utóbb elégedetlen leszel vele, az tuti.)


Nálam otthon egy eléd bonyolult és ennek megfelelően nem túl olcsó rendszer van. Középen van egy Marantz AV erősítő. A műsorforrások: Pioneer 300+1 lemezes CD váltó, LG HDD-s DVD-író TV-tunerrel, IAMM NTD-38HD médiacenter. Kimenetként egy hagyományos (képcsöves!) SONY TV-m van, meg egy Optoma projektor 2méter széles vászonnal az egyik falon. Két 300W-os álló hangfal a frontokon és minőségi center+surround hangládák. Ezen szerintem már bármit érdemes megnézni vagy hallgatni. (Direkt nem írtam pontos típusokat, nem dicsekedni akarok, nem ez a lényeg, hanem az elv.)


Időnként rákötöm a rendszerre a Notebookomat is, természetesen megy a kép és hang is. Tegnap meg focit néztem a kivetítőn. Más élmény, mint egy TV-n, hidd el! ;o)


Vannak persze hátrányai is, pl. ha élesen süt odakint a nap, akkor a vetítőhöz be kell sötétíteni. Másik hátránya: a rendszer bonyolultsága miatt a kezelése is bonyolult.


Tehát én NEM VENNÉK összeépített rendszert, ha van pénzem jobbra. Inkább olyat, aminek a részegységeit külön tudom majd cserélgetni, amikor lesz lóvém rá. Egy HDMI kimenetes DVD játszó, vagy később egy HDD-s felvevő az elejére, egy HDMI-s AV erősítő középre, jó minőségű hangfalakkal, és egy jó minőségű HDMI-s megjelenítő, amit elsőre vennék, aztán ezt bővíteném, toldoznám, foltoznám.


Ui.: Rám sem szakadt OTP, úgyhogy a fenti rendszerem sok év alatt jött össze. Sokáig egy 8eFt-s DVD volt a lejátszó, a sorround hangfalak is pici ócskák voltak, csak idén lettek lecserélve minőségire. Az erősítő 8 év után. Ez van, de most egészen elégedett vagyok vele. ;o)

2009. okt. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat,sokat tanulok belőle és a linkeket is-akinek van kiegészíteni valója még-továbbra is várom:)


Az bevallom,nagy segítség lett volna ha valaki hallott már olcsóbb és drágább házimozihangzást,érdekelt volna a véleménye -vagy lecserélte olcsóbbat drágábbra és mi a különbség...-és a TV-tek mérete is. :)

2009. okt. 7. 15:06
 4/5 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok, és hallottam már sokféle hangzást, láttam már sokféle képet is. (Kicsit HiFi mániás vagyok, és mint ilyen néha elmegyünk egymáshoz, megnézni-hallgatni-szakérteni a másik rendszerét. Meg persze jól leszólni, földbe gyalulni, lehurrogni, amiért sz@rt vett.) :o)


Röviden, hogy miktől óvakodj:

1, Kicsi méretű és/vagy műanyag dobozban lakó hangszóróktól. Ezekre mindig beígérik, hogy tutik, de SOHA nem azok. Ennek egyetlen oka van: FIZIKA.

2, Olyan képi megjelenítőtől, amit nem látsz természetes közegében. Az eladók jól tudják a készülék elhelyezésével, környezetének megvilágításával azt a látszatot kelteni, hogy minden rendben lesz otthon, aztán NEM! Ha van lehetőséged megnézni a típust vagy közvetlen testvérét a sorozatból ismerősnél, az a nyerő!

3, Azoktól a készülékektől, amikben minden benne van és olcsón. Ilyen nincs, valamin spórolni kell, hiszen a gyártónak haszon kell. Ebben az esetben a minőségen és a tartósságon fognak spórolni, hiszen a többi benne van, lista szerint.

4, Azoktól a készülékektől, amiknek nincs szervizháttere itthon. A legjobb készülék is elromolhat...

5, Egységes szinten legyen a rendszer. Ha mindenhol van HDMI csatlakozás, akkor mindenhol 1.3-as legyen. (Vigye a képet és a hangot is.) Különben mindent össze-vissza kell majd drótozni hátul.

2009. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Nem tudom rá a választ, mivel nem hallottam még 50e feletti rendszert


2. Ha van 5.1, esetleg 7.1 kimenet, akkor tökéletesen megfelel


3. Ha nem fontos a túl nagy teljesítmény, Genius sw 4000-et ajánlom, [link] Digitális erősítő van benne, ezért nagyon szép a hangzása, és úgy hallottam, hogy eléggé strapabíróbb.


4.Számítógéppel össze lehet kötni, mivel kapsz hozzá olyan kábeleket is, ami a számítógéphez való. Én egy program segítségével állítottam be, Realtek HD Audio Manager a neve, de ha nincs alapból a gépen, akkor szerintem a Te esetedben új hangkártya fog kelleni, a TV-s kérdésre pedig van már válasz itt, csak meg kell keresni.


5. Nekem sima katód-csöves tv-m van, nem nagy, de nem is ezen nézem a filmeket, inkább gépen, de mivel most lett kész a 2.0-s rendszerem, ezért nem fogom surroundban nézni a filmeket.


Remélem segítettem, üdv.

2009. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!