Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy lehet köze a hőmérsékletn...

Hogy lehet köze a hőmérsékletnek a távirányító működéséhez? Lehet ezzel valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
Szóval azzal indult, hogy nem akart működni, gondoltam lemerült az elem. Kicseréltem, azzal se működöt. Gondoltam kuka. Erre ahogy szorongattam a babrálás közben, a kezem melegétől kicsit megmelegedett és megint működött. Ez volt 3 éve. Azóta teljesen normális életkép a szobámban, hogy filmnézés előtt felteszem a radiátorra kicsit melegedni a távirányítót, hogy használni lehessen. Ha a szobában, olyan 20-21 fok alatt van hőmérséklet akkor nem működik. Pl. most is melegíteni kell, ha használni akarom, mert nincs csak 19-20 fok, amikor hazaérek. De amikor beköszönt az igazi nyár és a szobába 21 fok felett van, akkor egész nyáron kifogástalanul működik. Mostanában azt szoktam csinálni, hogy meggyorsítsam a folyamatot, hogy fogom a hajszárítót és fúvatom a távirányítót kb. 1 percig és már lehet is használni. Tehát a kérdés adott. Mi lehet a jelenség oka és javítható-e valahogy? Még azt elfelejtettem írni, hogy egy 5.1-es hangfalrendszer távirányítójáról van szó.

2013. jún. 3. 21:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen ha nem használom, félreteszem az asztalra, és kicsit hűl, akkor ugyanúgy nem működik.
2013. jún. 3. 21:15
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet dilatációs kontakthiba. Mikor melengeted, egy forrasztás újra vezet. Vagy pedig a vezérlő ic belsejében van ilyen hiba. Egy szemrevételezéssel egyébként kideríthető, nagyítóval átnézed a panelt.
2013. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ez csak úgy lehet hogy van benne egy kb.10 forintos kondenzátor amit ki kell cserélni.
2013. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!