Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kedves Mindenki! A kérésem az...

Kedves Mindenki! A kérésem az volna, hogy valaki aki tényleg ért hozzá, informáljon már arról, hogy egy audiolejátszó hangerejét mely specifikáció szabja meg?

Figyelt kérdés

2013. jún. 15. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég összetett. Pl. az erősítőkapcsolás erősítési tényezője ( földelt bázisú/kollektorú/source-ú/drain-ű ), a kimeneti impedancia pontossága ( sáváteresztő szűrő felépítéséhez használt alkotóelemek ) ...
2013. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az audio LEJÁTSZÓ az konkrétan a lemezjátszó, CD játszó, DVD lejátszó, PC, laptop stb hangkártyája, FM tuner kimenete.

Ezek mind alacsony szintű jelet állítanak elő, amit egy erősítőbe vezetve, felerősítenek olyan teljesítményre, ami meg tudja hajtani a hangdobozokban elhelyezett hangszórókat.


Gondolom audio RENDSZERT akartál írni. A válaszom: általában semmi. Kifejtem miért.


Egy hangszóró hangereje csak is a KITÉRÉSétől függ. Mekkorát képes kitérni torzítás nélkül. Az már más kérdés, hogy mekkora teljesítményt kell belenyomni hogy elérje a max. kitérését. Ezt az ÉRZÉKEYSÉG határozza meg. Van egy A hangszóród, ami kitér 1centit. Ehhez kell neki 500w. Van egy B hangszóród, szintén 1 centit tér ki, de neki elég hozzá 100w. Akkor B érzékenyebb mint A. De ezt úgy szokták megadni, hogy 1w bemenő teljesítményre mekkoa hangnyomást kelt a hangszóró.

Valamint következő tényező ami befolyásol, a TERHELHETŐSÉG. Ha az előző példába vett B hangszóró ki tud térni 100w-al 1 centit, de a tekercselése csak 50w tejesítményt tud elviselni, akkor nem tudja kellően megmozgatni a membránt. Fordítsuk meg a dolgot: van egy C hangszóród, ami kitér 2 centit, A hangszóró pedig 1 centit 500wattal. A C-nek pedig kell 1000watt, hogy kitérjen 1 centit, és 3000w hogy kitérje 2 centit. Akkor egy 500w erősítővel A nagyobbat szól, de C ha kihajtod egy 3000wattos erővel, sokkal hangosabb.

Tehát a kitérés, érzékenység, terhelhetőség függvénye a hangerő. Valamint mélysugárzóknál a hangszóró átmérője. Minél nagyobb, annál hangosabban tudja megszólaltatni a mély hangokat, illetve minél nagyobb, annál mélyebb hangokat tud lesugározni.


Azért írtam, hogy semmi, mert a legtöbb gyárót sajnos konkrétan hazudik. Olyan teljesítmény, érzékenység, terhelhetőség adatokat adnak meg, amik nem igazak, a termékük eladhatósága érdekében. Sőt a mainstream gyártók, akik szobába gyártanak hifi, házimozi renszereket, Ipad dokkolót, stb... ráírnak vmennyi wattot, és kész. VALÓS érzékenységet, VALÓS terhelhetőséget elfelejtik, a hangszórók kitéréséről ne is beszéljünk.

Magasabb kategóriás hifi gyártóknál lehet számolni hangerőt az érzékenység, terhelhetőség tudtában, PA rendszereknél általába mindig megadják ezeket, bár nem mindig valósak.

2013. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, valóban hiányosan tettem fel a kérdést, konkrétan mp4 lejátszóra gondoltam.
2013. jún. 18. 07:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Akkor jól félrelőttem a választ. :D

Egy mezei MP4-nél semmi sem szabja meg. Fülhallgatók, fejhallgatók specifikációjába bele szokták írni, konkrétan hány dB hangnyomást tud produkálni, de ez is elég ritka.

2013. jún. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi ismét, valószínűnek tartottam ezt a választ, de akkor az isten áldja meg, nemértem miért ilyen iszonyatosan halk az mp4-em a tipus sony walkman ewz-e353, külfödi fórumokon is sorra panaszkodnak rá, hogy halk és az a magyarázat vetődött fel, hogy az eu limitálja a maximális hangerőt tagállamokban értékesitett termékeken, de ez...ez példátlanul halk, isten óvjon mindnekit hogy ilyet vegyen
2013. jún. 19. 11:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Végülis érthető. Ha be van dugva a füledbe, netán agybadugható fülhallhatója van, az nagyon erősen károsítja a hallást. Nem kell hangosra venni, elég egy nagy "szoba hangerő", 75-80dB és már is károsabb mint Sziget nagyszínpad első sorában a 130dB. Mivel a füles özvetlen a dobhártyádra sugároz, nincs elég légtömeg ami csillapít, valamint amiben szépen ki tudja futni magát a hanghullám. Egy 50Hz-es mélyhangnak (kb. a dob hangja) a hullámhossza majd 7 méter, az nehezen fog elférni a füles membránja, és a füled között. :)
2013. jún. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!