Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mivel lehet hangot felvenni,...

Y-Cápa kérdése:

Mivel lehet hangot felvenni, ha van egy mikrofonom?

Figyelt kérdés
Van egy mikrofonom, azért vettem mert a kamerámé nem valami jó. A mikrofonnak van kamera kábelje de a kamerámnak nincs vele kompatibilis portja. Van a mikrofonhoz egy hosszú, sztereo felvevõ kábel. Na ezt szeretném én használni, azonban bármilyen olyan készülék hiányában ami képes lenne erre, nem tudom megtenni. Keresgéltem az interneten diktafonok után, de nincs olyan, aminek 2 portja lenne, ami nekem kell (a sztereo miatt). A laptop vagy pc nem jó, mert szabadtéri felvételekre akarom használni, hosszú idõtartamig, amit egy laptop aksija nem bírna ki, ráadásul személyesen nekem nincs is. Ismertek olyan készüléket, ami jó minõségben tud sztereot felvenni és alkalmas szabadtéri felvételre?

2013. jún. 20. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Egy házban lévő 2 mikrofonnal sztereoban Te sohasem veszel fel rendesen sztereoban, bármelyik gyártó ezt állítja, az parasztvakítás....
2013. jún. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

... állítja egy fogalmatlan szakártó.


Tény hogy ez ilyen mikrofonokat nem a kameramikrofonok között kell keresni, mert azoknak a hangképe és térhatása eléggé... ratyi. Nekes egy akármilyen félprofi (vagy inkább fél-amatőr) mp3 felvevőt javaslok, aminek már egy diktafonnál jobb minőségű analóg áramkörei vannak, és tud felvenni wav-ben is, nem csak mp3-ban.

Edirol R-09H, Zoom H2, ZoomH4, és árban ne is menjünk feljebb. Ezek kis szerencsével még 100 000 Ft alatt vannak.


Elsőnek: hallgass meg egyszer egy profi sztereó mikrofonnal készített felvételt. Mondjuk ilyenekkel:


[link]


[link]

2013. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

És Te feltételezed hogy linkelt mikrofonjai vannak?

Mert én nem.. Amúgy igazad van.

Áruld csak el neki mennyiért adnak egy olyat?

2013. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem volt elég szabatos a megfogalmazás. Általában olyat leírni, hogy nincs egy házba épített jó sztereó mikrofon, nem kéne, mert van, csak nem a filléres kategóriában. A kommersz kategóriára természetesen igaz, hogy legyen rajta bármelyik ismert szórakoztató elektronikai gyártó logója, a sztereó mikrofonjaik zajosak, a térhatásuk is csak valami, de nem sok köze van a valósághoz. Csak a kamerák beépített mikrofonjaihoz képest hoznak érzékelhető javulást.


Kb. egy évet spóroltam rá, mire meg tudtam venni egy BP4025 mikrofont. Kevés híján két kiló az ára, és számomra ég mindig nem kompromisszummentes, de már rendkívül jónak mondható a hangja. A 4050ST már meg sem céloztam, mert 400 000 forintos sosem lesz ilyen célra... ha rámszakadna az OTP, persze megvenném, de hobbicélra kicsit drága játék.

2013. jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem is audio-technica-m van, persze nem épp a legjobb a sok közül. Arról még csak álmodok. Egyébként egyenlõre csak azt akartam elérni, hogy ne a beépítettet kelljek használnom, mert nem akartam a kamerât mindig a beszélõ felé forgatni. Az mp3 felvevõs ötletet köszönöm, ez nem jutott volna eszembe, fõleg mert nem is tudtam, hogy létezik ilyen.
2013. jún. 21. 12:06
 6/9 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, most nézem, hogy az mp3 felvevõk, amikrõl beszéltél, azoknak beépített mikrofonja van. Nekem nem ilyen kell. Valamit félreértettél, nekem mikrofonom már van, csak egy olyan valami kéne nekem aminek nincs mikrofonja, de van mikrofonportja és tud hangot fölvenni.
2013. jún. 22. 10:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: semmit nem értettem félre: valamennyi készüléknek van mikrofonbemenete is. Arról nem tehetek, hogy te figyelmetlen voltál, vagy rosszul értelmezted az adatlapot. A Zoom H4-nek még szimmetrikus, fantomtápos mikrofonbemenete is van.


Mutass nekem olyan mp3-felvevőt, aminek nincs saját mikrofonja is... nem nagyon fogsz találni.

A majd' hátomszázezer forintos R44 felvevőmnek is van két mikrofonja, pedig nem is ismeri az mp3-t, csak wav-ben vesz fel, maximum 192 kHz 24 bit mintavételezéssel, szóval nem a "játék" kategória.

2013. jún. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A phantom mikrofon port miben különbözik a 3,5-s standard legtöbbet használt porttól? Be tudom dugni a 3,5-s jack dugót a phantom mikrofon portba, vagy vennem kell egy átalakítót?
2013. jún. 30. 11:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod bedugni. A H4-nek van hagyományos 3,5-es jack bemenete is.


3,5-es Jack dugó: egy földpont, (jackdugó fémháza) és ehhez képest egy bal (dúgó csúcsa), és egy jobb (középső gyűrű a dugón) csatorna hangjel. Hosszabb kábeleknél már zavarérzékeny, összeszedi a hálózati brummot, két csatorna közt haljlamos az áthallásra.


XLR szimmetrikus bemenet: Van egy föld, és van egy jel + és jel - fázis jelvezeték, a tápfeszültség (+48 - 52 V) mindkét jelvezetéken rajtavan a földhöz képest, viszont a két jelvezeték között nem mérhető, ezért "fantom". A kondenzátor mikrofonoknak van szüksége a fantom tápra.

Mivel a jel szimmetrikus (+ és - ), viszont minden hálózati brumm, egyéb zavar azonos fázisban ül rá a vezetékre, a felvevő bemenetén a két jelvezetéken bejövő zavarjelek kioltják egymást. Sokkal jobb minőségű felvételeket lehet készíteni ilyen mikrofonokkal.


Az egyik a hobbi és játék kategória (jack), a másikat használja a profi stúdiótechnika is (XLR).

2013. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!