Nexus 7 vs. Kindle Fire?

Figyelt kérdés

engem is beszippantott a fogyasztási láz

(tényleg hasznát tudnám venni na...)

de nem tudom melyiket szerezzem be.

A Fire jobban tetszik, masszívabbnak tűnik, kamera/mikrofon nekem fölösleges volna.

A nexus 7 kis porcelángép, nem érzem a kezembe illőnek, de sokkal "mainstream"-ebb, "open source"-osabbnak tűnik. Meghát csak a Google az egész androidnak a gazdája...

Azt írják a Fire-t is fel lehet szabadítani, és ennek hiszek, bár még nem csináltam, és akkor végülis semmi nem szól a nexus 7 mellett...

Amire nekem szükségem volna, hogy megy mondjuk egy böngésző 2-3(-4) füllel, s közben egy excel meg 1-2 notepad; és ezt tök folyékonyan vigye. Az én jó öreg kis laptopom pl. már ettől a (nálam általános) kombótól is fel szokott kicsit hevülni. Ja, főleg ha megy a Google earth is (mert menni szokott!).

Ezenkívül szeretem, ha átlátom a gépem felépítését. Minden gépemet szét szoktam szedni (ez esetben meg fogok elégedni a látott youtube-os videóval is), de ezen túl a szoftver felépítését is szeretem átlátni: hogy kezelhessem a teljes mappahálózatot. Nincs sok tapasztalatom amúgy androidban, de tudom hogy sok mindent lehet velük csinálni.

Szóval mi a javaslatotok?

Milyen tapasztalataitok vannak?

Köszönöm szépen a segítségeteket!



2013. jún. 22. 01:02
 1/9 A kérdező kommentje:

Ó és ritkán pdf is csatlakozik a fenti felsoroláshoz de azokat inkább magukban nyitom meg. Ez egyébként a fő motivációm most a beszerzésre, mert egy halom pdf-et kéne olvasnom és laptopról csöppet sincs kedvem hozzá...

e-könyveket meg ilyen fapados, antik sonyericsson környezetben szokom bogarászni...

2013. jún. 22. 01:07
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja és még valami: nem is említettem a Fire HD-kat, mert azok drágák és mint említettem nem kell a kamera/miki, sem a dolby sztereó... túlzás. a 8 gigával meg majd elgazdálkodok...

És kiemelném, hogy nekem nagyon tetszik a Kindle-os könyvespolc-dizájn a légies android "widgetekkel" vagy mia fenékkel szemben.

Kicsit egyoldalúnak hangzok a Fire felé... :D de térítsetek észhez ha rosszul súlyozok, mert van egy olyan sejtésem hogy a nexus kisebb kockázat, ha nem is szimpi nekem így kapásból.

2013. jún. 22. 01:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nem kérdés, Nexus 7.

Igaz, Kindle Fire-ra is lehet olyan custom romot telepíteni, ami után szinte egy az egyben úgy nézne ki, és olyan funkciói lennének, mint a Nexus 7-nek. De még ezután is jobb a Nexus 7.

Jobb a kijelzője, jobb a hardvere (nagyságrendekkel), és te írtad, hogy böngésző meg Excel meg minden futna a háttérbe, ahhoz azért az 512 mega ram (amennyi a Kindle-be van) nem biztos, hogy elég lenne, Nexus 7-ben 1 giga ram már sokkal barátibban hangzik.


És nem törékeny a Nexus 7. Nem tudom volt-e már a kezedben, de egy elég strapabíró készüléknek érződik, nem kell félteni.


"nekem nagyon tetszik a Kindle-os könyvespolc-dizájn"


Ugye előbb volt szó arról, hogy a Fire-t is fel lehet szabadítani, ez a felszabadítás után meg búcsút mondhatsz a könyvespolc-dizájnnak. Vagy a Fire elég gáz szoftverét használod (szerintem amúgy is hamar ráunnál arra a dizájnra), vagy "felszabadítasz".


A lényeg, hogy Nexus 7 minden lehetséges szempont szerint jobb.

2013. jún. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
egyértelműen az Asus Nexus 7
2013. jún. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyértelmű, hogy Nexus 7
2013. jún. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

mhm, hát ez elég meggyőző. :)

tisztára nem tudom miért nem szimpi nekem...

valahogy a google eleve kicsit a bögyömben van ezzel a világuralomra törésével (google+, gmail-bonyolítás, google-youtube, facebook-kopi, blogger-fagocitózis, interfész-csillogtatás stb. - persze sok mindenért imádom is őket, mint az earth meg a fordító), az asusnak meg nem tetszettek a laptopjai sem. Meg ez a "nexus" szó is olyan béna...

Na mindegy, ezekkel a problémákkal majd elmegyek pszichológushoz, de mindentől függetlenül szeretném még azt megkérdezni, hogy amit írtál, hogy az 512 ram kevés, az a böngésző "meg minden"-re vonatkozott vagy a konkrét felsorolásomra?

És ha az excelt kiveszem a listából? (mert igazából újabban kevésbé lesz jellemző)

Tehát notepad+böngésző(+earth?) laza futásához kell az 1 giga?

mert nekem csak az earth tűnik nagy zabálónak közülük...

És egyébként, hogy ne térjek el annyira a tárgytól: izzadva sem tudnátok valami előnyt mondani a Fire-ben a nexus7-hez képest? Csak kíváncsiságból.

Nagyon köszi a segítőkész és hasznos válaszokat! :)

2013. jún. 22. 22:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj a Google "világuralomra törési" tervével, hisz jól csinálják. Nem szar termékeket, szoftvereket dobnak piacra, hanem értenek hozzá, jó dolgokat raknak össze, és tényleg az egyik legjobb cég szerintem.


Nexus szó szerintem meg nem béna, sokkal jobb, mint egy i betű a készülékek neve előtt. Még kezdetekben lehet nem volt rossz elnevezés egy iPhone, de ma már olyan kb, mint egy 3D. Ha valaki kimondja, hogy 3D rögtön egy 60-as IQ-jú embert képzelek el, aki kb úgy beszél, mint Hodor, csak Hodor helyett a "hááromdééé" az egyetlen szó, amit ki tud mondani.


De amúgy is, nem mindegy, hogy mi a neve?

Rammal kapcsolatban: gondolom egyértelmű, hogy a nagyobb, az jobb. Lehet 512 mega is elég lenne, de csak épphogy. Hamar ki lehet futni, nem tudsz egyszerre annyi programot futtatni a háttérben. Kell oda az egy giga.

Ha a Nexus 7 tényleg nem szimpatikus, akkor inkább vegyél valami mást, de semmiképp se Kindle Fire-t.

35k-ért ott a Wayteq xTab 70dci, Kindle Fire-nél milliószor jobb, Nexus 7-nél bár gyengébb, de mindenre elég.

2013. jún. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hali,

nem olvastam végig amiket írtál, de nekem nexus 7-em van. Teljesen meg vagyok vele elégedve, nagyon sok app van rajta, és sosem akad(illetve feloldás után ha menüben böngészek akkor néha beakad, de az csak kb 1 "tolás", vagy hogy mondjam.Szép a kijelzője, szép a készülék is,nem tudok negatívumot mondani:)

2013. jún. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 aHermann ***** válasza:

Össze nem lehet hasonlítani a Kindle Fire lebutított android változatát a Nexus 7 legfrissebb android verziójával. Kb. fél éve megvan a Nexus 7-esem (nap, mint nap használom, teljes megelégedéssel), kb. 1 hónapja kölcsön kértem az egyik kollégám Kindle Fire-ét. Fél órát nem bírtam ki vele, annyira rossz érzés volt a rendes android után használni. Persze lehet, hogy elfogult vagyok, de én is egyértelműen a Nexus 7-est javaslom.


Üdv.

2013. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!